“Girişimciliğimi BİLGİ’ye borçluyum”

ENVER MISIRLI- İstanbul Bilgi Üniversitesi ve University of London Ekonomi ve İşletme Üstün Başarı Programı Mezunu

“Girişimcilik hayatım okul yıllarındayken başladı. Üniversite yıllarında BİLGİ’nin bana kattığı vizyon sayesinde çevre teknolojileri alanında devrimsel niteliğe sahip Biopipe teknolojisini yaratan şirketin kurucu ortağı oldum.”

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve University of London Ekonomi ve İşletme Üstün Başarı Programı’ndan 2013 yılında mezun oldum. Eğitimime Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparak devam ediyorum. Girişimcilik hayatım okul yıllarındayken başladı. Üniversite yıllarında BİLGİ’nin bana kattığı vizyon sayesinde çevre teknolojileri alanında devrimsel niteliğe sahip Biopipe teknolojisini yaratan şirketin kurucu ortağı oldum. Biopipe, bir garajdan çıkıp dünyanın en ileri atık su geri dönüşüm teknolojisinin hikayesi olmakla beraber, bu alanda devrimsel nitelikte bir teknoloji olarak kabul görüyor. Ortağımın geliştirdiği mühendislik harikası teknoloji ve benim de işletme ve finans alanındaki becerilerimle, Biopipe teknolojisini dünyaya ihraç eden bir firma inşa etmeyi başardık ve Biopipe şu an 55’ten fazla ülkede patentli. Geçtiğimiz aylarda sektörün önde gelen global firmalarından ve Mitsubishi’nin de ana ortağı olan Metito’yla yaptığımız exclusive ortaklıkla birlikte ülkemizden çıkan start-up’ların teknoloji ihraç edebileceğini gösterdik.
Dünyanın su kaynakları tükenirken, gelecekte su savaşları beklenirken, yeni petrolün su olacağı bir dünyada, 50 yılı aşkın bir süredir yeni teknoloji ortaya koyamayan bu kritik sektörde, devrim yapma yolunda ilerleyen bir şirketin mimarı olmaktan dolayı gururluyum. Buna ilaveten Ortadoğulu yatırım gruplarıyla Türkiye’de yatırım yapan şirketlerin yönetiminde aktif şekilde yer almakla birlikte, aralarında BİLGİ’den çıkan bir girişim de dahil olmak üzere, girişimci arkadaşlarıma destek oluyorum.

Powered by Openmedia