“Uluslararası platformda saygı görüyorum”

GİZEM IŞIK- İstanbul Bilgi Üniversitesi LSE Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programı Mezunu

“BİLGİ-LSE Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programının son yılında Warwick Business School’dan Finans yüksek lisans programından burs kazandım. Sonrasında İsviçre’de Swiss Finance Academy’de Yoğun Yatırım Bankacılığı Programına kabul edildim. BİLGİ’de aldığım eğitim sayesinde uluslararası platformda da saygı gördüm.”

BİLGİ-LSE Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programı mezunuyum. Bu program, dünya standartlarında bir eğitim almış olmanın yegane göstergesi. BİLGİ-LSE programı bu anlamda, sonraki akademik ve kariyer planlarınızda yolunuzu açarken bu doğrultuda size gerekecek derin teorik ve analitik altyapıya sahip olmanızı sağlıyor. LSE’den mezun olduğunuzda dünyanın her yerinden LSE mezunlarının da dahil olduğu network’un bir parçası oluyorsunuz. Hem LSE eğitiminin kalitesi ve prestiji hem de sağladığı mezun ağı, kariyerine özellikle yurtdışında devam etmeyi düşünenler için kesinlikle büyük bir artı sağlıyor.
BİLGİ-LSE Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programının son yılında İngiltere’deki Warwick Business School’dan Finans yüksek lisans programına burslu kabul aldım. Program öğrenci seçerken, öncelikle öğrencinin rotasının net olduğundan emin olmak istiyor. O nedenle, okulda ve okul dışında alanınıza yönelik neler yaptığınız önem kazanıyor. BİLGİ-LSE dışında, lisans eğitimimin ilk yılının yazında BİLGİ’nin Laurate ağı üyesi olan Liverpool yaz okuluna ve sonrasında İsviçre’de Swiss Finance Academy’de daha spesifik bir program olan Yoğun Yatırım Bankacılığı Programına kabul edildim. Her ikisi de zorlu oldukları kadar benim için keyifli ve vizyon açan tecrübeler oldular. Nihayetinde Warwick’e devam etmemde, diğer birkaç faktöre ek olarak bahsettiğim eğitim programlarının ve hocalarımdan gelen kuvvetli referansların birleşerek bir zincirin halkalarını oluşturduğunu düşünüyorum. Bunların yanı sıra farklı hikayeler dinlemek, seyahat etmek ve fotoğraf çekmek hayatımın önemli parçaları. Tüm bunları sentezleyip paylaşabildiğim www.econostate.com adında bir blog yazmaya başladım. Blogumda, bahsettiğim sosyal temaların dışında, ekonomi ve finansla ilgili okuduklarımı ve yazılarımı da paylaşıyorum. BİLGİ’de geçirdiğim dört yılın, edindiğim öğretici deneyimlerin, kazandığım dostlukların yaşamım boyunca bana yol arkadaşı olacağına inanıyorum.

 

Powered by Openmedia