Hayalim “Sosyal bir Mühendis” olabilmekti

Ege Suda Elektrik-Elektronik Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi. BİLGİ’ye ilk adım attığı zaman sosyal veya girişken bir insan olabilme konusunda endişeleri vardı.

Özellikle de çevresindeki insanlar mühendislik bölümleri için sosyallikten uzak bölümler olduğunu söylüyordu Ege’ye. Üniversitedeki ve bölümdeki ilk senesini daha çok okul ev arasında geçirmiş olsa da ikinci senenin yaz tatilinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Görevli Öğrenci Programları’ndan sadece biri olan Tercih Günleri’nde görevli olarak çalıştı. Bu deneyim hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Bu süreçte çok fazla insanla tanıştı ve yaptığı iş vasıtası ile iletişim konusunda kendini çok geliştirdi. Daha sonra bütün kış boyunca Lisans Tanıtım Ofisi’nde görevli olarak devam etti. Bir sonraki Tercih Günleri’nde tekrar görev aldı ve şuan son döneminde Lisans Tanıtım Ofisi’nde çalışmaya devam ediyor. Kariyer Günleri dâhil olmak üzere birçok etkinlikte aktif olarak görev almaya devam etti.

SPOT: Üniversitemin bu gibi programları ile kendimi ve kendi karakterimi buldum. Okulumu ne kadar çok sevdiğimi fark ettim. BİLGİ’li olmak ne demek anladım. İyi ki buradayım!

Powered by Openmedia