Kendi markasıyla yükseliyor

Engin Erol – Ekonomi 2004 – Keller Williams Realty Platin Ofisi Yönetici Ortağı

Mezun olduğunda sahip olduğu iki yıllık gayrimenkul danışmanlığı tecrübesini ailesinden aldığı destekle harmanlayıp zamanla geliştirdi ve şimdi kendi markasını İstanbul’un en iyilerine taşımaya hazırlanıyor

 

2002 yılında aile şirketlerinin kurulmasıyla gayrimenkul sektörüne merhaba diyen Engin, üniversitenin daha ikinci yılında okurken çalışmaya başlar. O dönem başka bir firmanın franchise ofisi olarak tüm aile için farklı ve alışılmadık bir sektöre adım atsalar da bu girişimi ve süreci hep birlikte tecrübe etmeleriye durumu avantaja çevirmeyi başarırlar.

BİLGİ’de aldığı ekonomi eğitiminin iş hayatında çok büyük bir payı olduğunu “Hayatın temelinin ekonomi ve dengeleri ile yürüdüğünü düşünüyorum.” sözleriyle anlatan Engin, yaptıkları iş gereği insanların bütçelerini planlama, ihtiyaçlara yönelik hareket etme, arz ve talep dengelerini iyi analiz etme gibi konuların çok önemli olduğunu söylüyor. Ayrıca proje geliştirme, satış ve yönetimi anlamında rakamlara hakim olmak gerektiğini “Şirket olarak hedef ve beklentilerimizi doğru yönetmek için kendi rakamlarımıza hakim olmayı çok iyi bilmemiz gerekiyor.” cümlesiyle ifade ediyor.

İşe ilk başladığında bir yandan okuyup diğer yandan para kazanma fikri ile motive olan Engin aktif olarak on iki yıldır çalışıyor ve sektördeki deneyimiyle yepyeni başarılara ulaşmayı hedefliyor.

 

Eğitimlerle hem kendini hem şirketini geliştiriyor

Engin, Bilgi Üniversitesi’nden 2004 yılında mezun olduğunda hali hazırda gayrimenkul danışmanlığı yaparken 2005 yılında işe ara verip askere gitmeye karar verir. Yıl sonunda gelip işe kaldığı yerden devam eder. 2003-2012 yılları arasında Century21 markası altında gayrimenkul danışmanlığı ağırlıklı ortaklık görevini sürdürür. Bu arada 2011 yılında eşi Buket’le evlenir ve iki ay önce de kızları Ece dünyaya gelir. Bu sırada 2012 yılında Century 21 ile yolları ayırıp kendi markaları olan PLATİN Gayrimenkul olarak Mart 2014’e kadar faaliyet gösterirler. Bu süre zarfında ofis yönetiminin yanı sıra birçok projenin satış ve satış sonrası hizmetlerini koordine etmek ile ilgili aktif görevlerde yer alır.

Geçtiğimiz sene dünya çapında 100 bin danışmanı olan dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firması olan Keller Williams Realty’nin masterfranchise haklarını Türkiye – Kuzey Kıbrıs olarak getirmeye ve fiilen aile şirketlerinde iş bölümü yaparak farklı pozisyonlar almalarının uygun olacağına karar verirler. Nihayet 2014 Nisan ayı itibariyle Keller Williams PLATİN bünyesinde ofisin yönetici ortağı olarak devam ediyor ve aynı zamanda şirkette ve farklı bölge müdürlüklerinde eğitmen olarak da görev yapıyor.

Gayrimenkul danışmanlığının hizmet sektörünün en önemli ve insan hayatının en temel ihtiyaçlarından birini karşıladığına inanan Engin, şirket olarak çalışanlarına kişisel gelişim eğitimleri ve temel satış eğitimlerinin tümünü farklı öğretmenlerden ve kurumlardan sıklıkla sağladıklarını belirtiyor. Ayrıca “Keller Williams Realty kendini eğitim ve koçluk alanında uzmanlaşmış ancak gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak konumlandırıyor. Bu sene dünyanın tüm sektörlerde ikici en iyi eğitim kurumu seçildi. Bu bizim marka kültürümüzü ve işe bakış açımızı çok iyi yansıtıyor.” diyerek eğitime verdikleri önemin bir kez daha altını çiziyor.

 

İstanbul’un en iyisi olmayı planlıyor

Genlerinden aldığı sürekli kendini geliştiren, hızlı karar alan girişimci yapısını iş hayatına yansıtmayı çok iyi başaran Engin bir yıllık hedef olarak İstanbul’un en büyük gayrimenkul dansışmanlık ofisi olmayı, beş yıllık hedef olarak ise markanın büyümesiyle birkaç farklı ofise ortaklık ve eğitim vermeyi planlıyor. Eski çalıştığı marka ile elde ettiği biçok ödülü KW Platin olarak uluslararası platformda daha da çeşitlendirmek ise bir diğer hedefi. Profesyonel iş yaşantısının haricinde sosyal hayatında da oldukça aktif. Örneğin en büyük ilgilerinden biri binicilik… Profesyonel olarak yapamayacak kadar yoğun tempoda çalışsa da son sekiz senedir haftada iki gün ara vermeden atlarıyla vakit geçirmeye özen gösteriyor. Zaman zaman da müsabakalara giriyor. Ayrıca tüpsüz dalış ve deniz ile ilgili herşey ilgi alanında. Tüm bunlardan geriye kalan zamanlarını ise dostlarıyla ve ailesiyle kalabalık yemekler yiyerek, seyahat ederek ve kızıyla vakit geçirerek değerlendiriyor.

 

 

Powered by Openmedia