“Projelerim için hep destek gördüm”

DUYGU BAŞAK GÜRTEKİN- İstanbul Bilgi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Psikoloji Bölümü Mezunu

“BİLGİ benim için akademik yolculuğumun başladığı ve bir üniversiteden bekleyebileceğim her şeyin çok daha fazlasını bulduğum özel bir yer. Sağlık ve psikoloji alanında geliştirdiğim projeler BİLGİ tarafından büyük bir destek görerek, uluslararası platformlara taşınabilecek bir seviyeye ulaştı.”

2010 yılında İngilizce Öğretmenliği Bölümünde başlayan lisans eğitimim, üniversitemizin pek çok okuldan farklı ve teşvik edici bir çerçevede sunduğu çift anadal öğrenimi ile Psikoloji Bölümünde devam etti. 4 yıl süren lisans eğitimim süresince, uluslararası ve ulusal olmak üzere, psikoloji ve İngiliz dili eğitimi alanlarında çok sayıda kongre düzenledim. Tüm etkinliklerimizde, yoğun katılımlı kongrelerimizde ve projelerimizde Öğrenci Destek Merkezi bütüncül bir destek anlayışı ve motivasyonla her koşulda yanımızda oldu. Bir lisans öğrencisi olarak, öğrencilerine olan inançları ve güvenleriyle böyle büyük organizasyonları gerçekleştirme şansı veren bir kurumda olmak bana kendimi her zaman çok şanslı hissettirdi.
Bu motivasyon dolu lisans öğreniminin ardından 2015 yılında Türkiye’de ilk kez İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde açılan Sosyal Projeler ve Sivil Toplum Kuruluşları Yönetimi Yüksek Lisans Programına kabul edilerek, lisans sürecinde Öğrenci Destek Merkezi’nin katkılarıyla temelini attığım sosyal projeleri geliştirme ve sivil toplum alanında kapsamlı bir eğitim alma imkanım oldu. Özellikle sağlık ve psikoloji alanında geliştirdiğim projeler BİLGİ tarafından büyük bir destek görerek uluslararası platformlara taşınabilecek bir seviyeye ulaştı. Sizler de bu büyük ailenin bir parçası olmak, öğrencilik deneyimlerinizi henüz akademik hayat sürerken yaşamınıza entegre edecek seviyeye taşımak ve bir üniversitenin öğrencilerine sunduğu güven ve desteği tatmak isterseniz, doğru yerdesiniz. Bizler BİLGİ’de gerçekten okul için değil, yaşam için öğreniyor ve akademik birikimlerimizi hayatın içine taşıyoruz.

Powered by Openmedia