Sektörde emin adımlarla ilerliyor, yeni okullar açıyor

ŞEVKİ ÖZTÜRK

Uluslararası Finans 2003 – Florya Özel Eğitim Öğretim Kurumları (Florya Koleji) Kurucu Temsilcisi

Florya Koleji’nin aktif yöneticilerinden biri olan Şevki, 2007’de kurdukları dershaneyi ve 2012’de açtıkları ikinci anaokulunun çalışmalarını bilfiil kendisi yönetti.

 

“Öğretmenlik ve bir eğitim kurumunda çalışmak hep aklımda olan bir meslekti çünkü Florya Koleji 1998 senesinde ailece kurduğumuz bir şirketti ve ben bu kurumun yönetim kurulu üyesiydim” diyen Şevki, üniversite yıllarında da aktif olarak Florya Koleji’nde finans departmanında çalışmaya devam eder. Bu mesleği seçmesinde ailesinin ve Florya Koleji’ndeki iyi çalışma ortamının etkisi olduğunu söyleyen Şevki’ye göre eğitim konusu çok hassas ve önemli bir konu. Bu yüzden doğru, dürüst, iyi, ailesine, çevresine, vatanına, milletine faydalı ve  Atatürk  ilke ve inkılaplarına bağlı yeni nesiller yetiştirmek çok önemli.

Üniversitede aldığı eğitimin, iş hayatında finans yönetimi açısından çok faydalı olduğunu belirten Şevki, her kurumu ayakta tutan en büyük unsurun finans yönetimi olduğuna inanıyor. BİLGİ’de aldığı sağlam finans eğitimi sayesinde her zaman hesabını bilen bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Şevki, 2004 senesinde  Kültür Üniversitesi’nde bir yıl süren  “Profesyonel Okul Yöneticiliği” sertifika programına katılır. Zaten pratiğin içinde olduğu için eğitim öğretim ortamının farklı perspektiflerini de bu programda tanımış olduğunu ve kişisel gelişimi açısından faydalarını  gördüğünü belirtiyor.

 

Okurken iş hayatının içindeydi

Üniversitede okurken Florya Koleji’nde çalıştığı için hep iş hayatının içinde olan Şevki, “Farklı kurumlarda çalışma imkanı bulamasam da o dönemde edindiğim tecrübeler bana hep yol gösterdi. Mezuniyet öncesi çalışmalarım beni iş yaşantımda hep bir adım önde tuttu. Üniversiteyi bitirdiğimde, daha önce iş tecrübesi olmayan insanların çoğundan daha tecrübeli ve hazırdım” diyor.

Üniversiteden mezun olduğu yıl kurucu temsilci olarak çalışmaya başladığı Florya Koleji bünyesindeki süper liseyi 2005 senesinde Anadolu Lisesi statüsüne çevirdiklerini anlatan Şevki, aynı yıl Mardin Kızıltepe Komando Taburu’nda askerlik yapar. 2007’de Sınav Dershanesi Güneşli Şubesi’ni kurduklarını söyleyen Şevki, orada dershane kurucusu olarak görev alır. Şevki, “2008 senesinde Florya Koleji’ni büyüterek 6 bin metrekare kapalı alanımızı yan arsayı alıp inşaat yaparak 12 bin metrekareye çıkardık. O dönemde 700 öğrenci kapasiteli olan kurumumuz bin 100 kişi kapasiteli bir kurum haline geldi” diyerek, okuluyla ilgili bilgi veriyor.

2008 senesinde evlenen Şevki’nin 2009 senesinde Demir adında ilk oğlu, 2010 senesinde Arda adında ikinci oğlu dünyaya gelir. 2010 senesinde tekrar üniversite sınavına girip Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü kazanan Şevki, şu an dördüncü sınıf öğrencisi. Bu sene mezun olarak Felsefe grubu öğretmeni olacak. 2012 senesinde yoğun ilgi üzerine  Florya Koleji Anaokulu’nun ikinci şubesini açtıklarını ifade eden Şevki, mesleğinde finans yönetimi, okul yöneticiliği ve çocuk gelişimi alanlarında uzmanlaşır.

 

Yeni şubeler için çalışıyor

Şu aralar, Beylikdüzü ve Halkalı bölgelerinde Florya Koleji’nin şubelerini açma çalışmalarını sürdüren Şevki, bugüne kadar; Türk Kızılayı, TEMA Vakfı, Görme Özürlüler Birleştirme ve Kalkınma Derneği, Çevre ve Orman Bakanlığı, University of  Cambridge ESOL Examinations ve İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi aldıklarını anlatıyor.

İlerde Florya Koleji eğitim ve öğretim  kurumlarını ilk olarak İstanbul özelinde akabinde tüm Türkiye’ye yaymayı ve İstanbul Florya Üniversitesi’ni kurmayı hedefleyen Şevki, iş hayatı dışında vaktini ailesiyle geçiriyor. Çocuklarıyla beraber kaliteli zaman geçirmeye çalışıyor. Bunun için doğayla iç içe olup, sosyal sorumluluk projelerini ve şehrimizin kültürel ve tarihi  mirasını tanıma gezintileri yapmaktan zevk alıyor. “Benim en büyük hobim spor yapmak bunun içinde yüzme, tenis, futbol, basketbol ve kayak gibi sporlar var” diye konuşan Şevki’nin diğer bir tutkusu da iyi bir taraftarı ve kongre üyesi olduğu Beşiktaş takımının maçlarına gitmek.

 

 

Powered by Openmedia