TAV’ın tüm kurumsal iletişimini yönetiyor

HASAN YEŞİLYURT

Reklamcılık 2003, TAV Havalimanları Holding Etkinlik Yönetimi Müdürü

Üç kıtada, oniki havalimanında hizmet sunan tav’ın kurumsal iletişim departmanında, tüm kurumsal etkinlikler ile sosyal medya ve web sitelerinin yönetimini yapıyor.

 

Eskiden şirketlerde reklam ve halkla ilişkiler adıyla kurulan departmanların zamanla kurumsal iletişim yapısına büründüğünü dile getiren Hasan, kurulduğu günlerde çalışmaya başladığı TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Departmanı’nın bu konuda ilklerden olduğunu belirtiyor. Kurumsal iletişimi her alanda TAV’ın Kurumsal İletişim Departmanı’nda öğrendiğini söyleyen Hasan, TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül’ün bu alanda kariyer yapmasına etki eden kişi olduğunu anlatıyor.

Üniversite son sınıfta Türkiye’nin en büyük ajanslarından birinde staj yapan Hasan, iş ararken bunun çok katkısını görür. Okulda aldıkları teorik eğitimi pratiğe dökebilmenin kendisine çok şey kazandırdığına inanıyor. Üniversitede aldığı eğitimin iş hayatına büyük katkılar sağladığını düşünen Hasan, bu eğitimler sayesinde reklam ajansları ile olan çalışmalarda doğru biref vermenin, gelen işleri doğru değerlendirmenin, yeri geldiğinde metin yazabilmenin önemini daha iyi kavradığını söylüyor.

 

Önce reklam ajansında çalıştı

Üniversiteden mezun olduktan sonra Kocaeli Üniversitesi’nde başladığı halkla ilişkiler alanındaki yüksek lisansını henüz bitiremeyen Hasan, profesyonel iş hayatına, Evecan Reklam ajansında daha sonra Sportsnet’te önce stajyer sonra “junior” metin yazarı olarak adım atar. Daha sonra babasının da ortağı olduğu TAT Gıda’da (Köşebaşı Restaurant) çeşitli görevler üstlenir. 2005 yılında askerliğini yapan Hasan, küçük çaplı bir çizgi altı reklam ajansı kurarak, reklam ve matbaacılık hizmeti verir.

2007 yılında BİLGİ mezunu olan Melike Koçyiğit ile evlenip, ekonomik nedenlerle ajansını kapatarak 2008’de TAV Havalimanları ailesine kurumsal iletişim uzman yardımcısı olarak katılır. 2011 yılında kızı Elif’in dünyaya geldiğini açıklayan Hasan, aynı yılın sonunda Grup Şirketleri Etkinlik Yönetimi Müdürü görevine getirilir. Bugün de Kurumsal İletişim Departmanı’nda Grup Şirketleri Etkinlik Yönetimi Müdürü olarak çalışmaya devam eden Hasan, TAV Havalimanları’nın üç kıtada oniki havalimanında hizmet sunan bir şirket olarak altı hizmet şirketinin bulunduğunu belirtiyor.

Bu büyük yapıda hem holdingin hem de hizmet şirketlerinin tüm kurumsal etkinlikleri ile sponsorluk ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinde aktif rol oynayan Hasan, ayrıca reklamcılık geçmişi nedeniyle şirketin tasarım çalışmaları ile web siteleri ve sosyal medya yönetimi konularında da görev alıyor. “Kurumsal İletişim Direktörlüğü olarak etkinlik, tasarım ve medya ilişkileri alanında departmanlaşmış olsak da her departmandaki arkadaşım kurumsal iletişim alanında her işi yapacak şekilde çalışıyor” diyen Hasan, bugüne kadar TAV’ın tüm iletişim süreçlerinde aktif rol alır. Hasan, çekirdek bir ekiple yürüttükleri bu çalışmalardaki asıl işini, “Kurum içi ve dışı tüm iletişim çalışmaları, sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri ile etkinlik yönetimi, reklam ajansları ile yürütülen tasarım süreçleri, sosyal medya çalışmaları gibi konular” diye açıklıyor.

 

BİLGİ’de sunumlar yapıyor

TAV işbirliği ile BİLGİ’de düzenlenen “Kurumsal İletişim Sertifika Programı”nı hayata geçirdiklerini söyleyen Hasan, beş dönemdir yapılan programın sonunda projesi olumlu değerlendirilen öğrencilere TAV Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nde staj imkanı sunarak teorik bilgilerini hayata geçirme şansı verdiklerini belirtiyor. Hasan da zaman zaman bu programda, etkinlik ve sponsorluk yönetimi konusunda sunumlar yapıyor.

Şu aralar iki büyük sosyal sorumluluk projesi ile kardeş şirket TAV İnşaat tarafından yapımı devam eden ve TAV Havalimanları tarafından işletilecek İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali açılış töreni ile ilgili çalışmalar yapan Hasan, ilerde de kurumsal iletişim alanında kariyerine devam etmek ve yiyecek içecek sektöründe kendi markasını yaratan bir mekan açmak istiyor.

İş dışındaki zamanının tamamını kızıyla ve eşiyle geçiren Hasan, fırsat buldukça kitap okumaya çalışıyor. Son dönemde Fenerbahçe maçlarını takip ediyor.

 

 

Powered by Openmedia