Tekirdağ ve Edirne’de tanıtım ve satıştan sorumlu

İsmail Günay Eker / Halkla İlişkiler-Reklamcılık 2007 / Sanovel İlaç Tanıtım ve Satış Sorumlusu

Sorumlusu olduğu bölgelerde ürünler ile ilgili tanıtım toplantıları yapıyor. Satış kotalarının realize edilmesi için çalışıyor.

İlaç sektöründe çalışmaya askerliğini tamamladıktan sonra karar verir. Üniversite hayatında her yaz döneminde farklı alanlarda staj yapan Günay, Excel İletişim Danışmanlığı’nda halkla ilişkiler, UNO’da pazarlama ve Vodafone’da marka yönetimi stajı yapar. İlk iş deneyimini yaşatan bu stajların kendisine iş bulma sürecinde de çok fayda sağladığını düşünen Günay, üniversiteden mezun olduktan sonra ilk olarak Accord İletişim Danışmanlığı’nda medya asistanı olarak çalışmaya başlar.

Buradaki görevi sırasında Vodafone için çalışır. Telsim’den Vodafone’a geçiş sırasında Vodafone Türkiye lansmanı projesinde görev alır. Excel İletişim’de 2007 yılı Eylül-Ocak döneminde yaptığı müşteri yöneticiliği görevi sırasında Motorola, ElectroWorld, Sony ve Fritolay gibi markalara iletişim danışmanlığı yapan ekibin içinde yer alır. Motorola ürün lansmanları, Sony Walkman Trend Show ve ElectroWorld Türkiye mağazası açılışları gibi projelerde görev alır.

 

Playtop’un temsilciliğini yapar

Excel’den ayrılarak, 2008 yılı Ocak ayında bir arkadaşıyla İngiltere’de oyun zeminleri için geri dönüşüm ürünlerden çocuk oyun alanları üreten Playtop’un Türkiye temsilciliğini kurar. Bu işle birlikte kariyeri halkla ilişkilerden satışa doğru kayar. Bir sene boyunca Playtop’ta ülke temsilcisi olarak görev aldıktan sonra askere gider. 2009 yılı Mayıs ayında askerden döner Playtop Türkiye temsilciğini devreder ve böylece ilaç sektöründeki serüveni başlar.

2009 yılı Haziran ayında Sanovel Medikal Eğitimi’ne katılır. 2009 yılı Eylül ayında Sanovel’de Tanıtım ve Satış Sorumlusu olarak çalışmaya başlar. Görevine halen Tekirdağ ve Edirne Bölgesi Tanıtım ve Satış Sorumlusu olarak devam eden Günay, bu görevi sırasında iki yeni ürün lansmanı ve bir re-lansmanını gerçekleştirir.

Mesleğinde aldığı eğitimin de etkisi ile satış alanında uzmanlaşan Günay, bu alanda ilişki yönetimi, ikna etme, analitik düşünme, liderlik ve satış becerilerini geliştirmekle ilgili birçok eğitimi çalıştığı şirketin bünyesinde alır. Günay bugün işinde, sorumlu olduğu bölgeye atanan satış kotasının realize edilmesi, bunun sağlanması için bölge müşteri portföyünün planlanması ve fırsatların satışa çevrilmesi için proje faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, müşteri ilişkilerinin yüz yüze görüşmeler ile yönetilmesi, satış sonrası takibin gerçekleştirilmesi ve müşteri sadakatinin gerçekleştirilmesinden, bölgesel tanıtım, satış ve rakip analizleri ile bunların raporlanmasından sorumlu.

 

Edirne’den de sorumlu oldu

2013 yılının başında Edirne ilinin de sorumluluk bölgesine eklendiğini açıklayan Günay, bu bölgede de müşteri portföyünün yeniden dizayn edilmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Sorumlu olduğu ürünlerle ilgili marka bilinirliğini artırıcı bölgesel lansman toplantıları düzenliyor. Bunlar sayesinde marka bilinirliğini artıracak ve aynı zamanda doğru müşterilere ulaşmayı sağlayacak projeler gerçekleştiriyor. Bu projelerin aynı zamanda ilişki yönetimini de içerdiğini söyleyen Günay, tüm bu çalışmalarla, bölge için planlanan satış realizasyonunu gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Üniversite hayatından bu yana hem bireysel hem de takım olarak birçok ödül kazanan Günay, bu ödülleri şöyle sıralıyor: “Majezik Türkiye Satış üçüncülüğü-2012, Let me Play Fon Projesi birincisi-2008, Marketing Türkiye,”Türk Sporu Sponsoru İle Buluşuyor”, Kampanya birincisi-2006, Unilever Ideatrophy Yarı Finalisti-2006, Ritmix Yaratıcı Proje Yarışması-2005.”

İlaç sektöründeki uzun vadeli planının üst düzey yöneticilik olduğunu belirten Günay’ın bunun için ilk hedefi beş yılını tamamlayıp bölge yöneticiliği için gerekli olan deneyimi kazanmak. Aynı zamanda global bir şirket olan Sanovel’de uluslararası yapılanma içinde görev almayı hedefleyen Günay, bunları gerçekleştirirken bir yandan da Executive MBA programını tamamlayarak güncel teori ve uygulamalardan da kopmamayı istiyor.

İş dışında yeni restoranlar keşfetmeyi, futbolu ve konsol oyunları oynamayı seven Günay, zaman zamanda sosyal sorumluluk faaliyetlerine de vakit ayırıyor.

 

DÜN

DENİZ İNSEL

KUŞTEPE KANTİN

 

BUGÜN

BRIAN TRACY

NAKKAŞ

 

EN SON

1923-2012 TÜRKİYE

DJANGO UNCHAINED

EDİRNE

Powered by Openmedia