THY’nin projelerini yapan ekibin bir parçası

Gözde Ünver / Reklamcılık 2008 / Mccann Erickson Digital Account Manager

THY’nin hem Türkiye hem de globalde birçok projesine imza atan ekibin bir parçası olan gözde, şu aralar ilk kez görev alacağı bir alan nedeniyle çok heyecanlı.

Dijital ve sosyal medya alanına, içinde bulunduğu sektörün yaşadığı devinim ile giren Gözde, youth marketing yapan bir ajansta gençlerle çalışırken bir anda dijital projelerin göbeğinde bulur kendini. O nedenle karar vererek bu sektöre girmediğini söyleyen Gözde, üniversite aldığı eğitimin bu işlerde çok faydasını görür. Fakat iletişim fakültesi reklamcılık mezunlarının, teknik bir yeterlilik alarak mezun olmaması nedeniyle, sektör eğitimini de en az üniversite kadar değerli buluyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra yine BİLGİ’de pazarlama iletişimi alanında yüksek lisans yapmaya başlayan Gözde, şu aralar vakit buldukça yüksek lisans tezini bitirmeye çalışıyor.

Yüksek lisans eğitiminin yoğun tempoda çalışan insanlar için çok mantıklı bir şeçim olmadığını, mezuniyetin hemen ardından yapıldığında daha faydalı olacağını düşünen Gözde, lisans eğitimimin 2. yılında Saatchi’de kısa bir staj yapar. Daha sonra, son sınıfta Starcom MediaVest’de planlamacı olarak çalışmaya başlar. Her ne kadar hem okul hem iş bir hayli zorlasa da çalışma hayatına üniversite ile eşgüdümlü girmek onu hep motive eder. Okul esnasında çok kaygılı davranıp sektöre erken girmeye çalışmak o zamanlarda Gözde’yi yorsa da ‘şimdi olsa yine aynısı şeyi yapardım’ diye tahmin ediyor.

Yüce Zerey’den dijital dersi aldı

Sektöre 2008 yılında Starcom MediaVest’de planlamacı olarak giriş yaptıktan sonra, Ankara merkezli lokal bir ajansta ATL-BTL ve dijital işler yapar. Bir sene kadar Ankara’da çalıştıktan sonra hem yüksek lisansa başlamak hem de daha ivmeli işler yapmak adına tekrar İstanbul’a döner. Burada Youth Republic’de gençlik iletişimi yaparken; dijital işler ile haşır neşir olmaya başlar. Ardından bir yıl önce Mccann’e, proje ekibi için dahil olur. Mccann’deki ilk pozisyonuna farklı bir yapı dahilinde project manager olarak başlar. Şimdilerde ise çok sevdiği marka yönetimini digital account manager olarak sürdürüyor. Dijital alanda aldığı eğitimin sadece yüksek lisansım sürecinde gerçekleştiğini söyleyen Gözde, Yüce Zerey gibi isimlerden ağırlıklı olarak dijital dersler alır. Mesleğinde, dijital marka ve süreç yönetiminde uzmanlaşır.

Genç ve dinamik ekibin parçası

Halen Mccann Erickson İstanbul’da Digital Account Manager olarak çalışmayı sürdüren Gözde, burada dijital marka, kreatif süreç ve bütçe yönetimi görevlerinden sorumlu. Proje ekibi ile bolca dirsek teması içerisinde bulundukları bir yapı içerisinde olduklarını dile getiren Gözde, A’dan Z’ye tüm dijital projeleri yürütebilecek bir ekiple çalışıyor. Dijital tarafta ‘Tekno’ dedikleri nitelikli insanların bulunduğu bir yapının olduğunu söyleyen Gözde, “7/24 moderasyon yapan sosyal medya ekiplerimiz var.  Mccann’in en güzel taraflarından bir tanesi dijital ekibin bu kadar genç ve dinamik olması” diyor.

Ajans olarak bugüne kadar THY’nin hem Türkiye hem de globalde birçok projesine imza attıklarını, bunlardan en keyiflilerinin, Mil’im Mil’im, Winterest, El Classico Timeline Hunt ve Eye of The Fan (Eurolegue) olduğunu belirtiyor. En son gerçekleştirdikleri projede kullanıcılara, Eye of the Fan kapsamında fan’ların gözünden THY global facebook sayfası üzerinden live stream final four deneyimi yaşattıklarını ifade eden Gözde bununla ilgili; “Fan’ımız maç günlerinde staddan, maç olmayan günlerde ise kafasında kamerası ile sokaklardan yayın yaptı. Sinan Erdem spor salonu önünde maç günleri boyunca karavanında yaşadı. İnanılmaz keyifli bir iş oldu” diye bilgi veriyor. Şu sıralar SM tarafında bir hub yapısı kurarak, değişik projeler için yurt dışı Mccann ofisleri ile görüşmeler yaptıklarını söyleyen Gözde, ayrıca daha önce deneyimlemediği bir alanda bir konkur süreci içinde olduklarını ve bu konuda çok heyecanlı olduğunu belirtiyor.

İş dışında binicilikle ilgilenen Gözde, çok fırsat bulamasa da ata binmekten çok keyif alıyor.  Bir de şu aralara yapamasa da tenis, squash ve dalmak en büyük hobileri. Bir ara balık adam da olan Gözde, bu hobisini sürdürememiş .

Powered by Openmedia