Uluslararası operasyonlarda yönetici olmayı hedefliyor

KAAN NARTER – Medya ve İletişim Sistemleri – İşletme Enformatiği 2008 – Coca Cola İçecek A.Ş Bilgi Teknolojileri Analisti

Yoğun bir lisans ve yüksek lisans eğitiminin ardından iş hayatına atıldı ve kısa zamanda başarıyı yakaladı.BİLGİ’den mezun olur olmaz Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Bilişim Sistemleri dalında yüksek lisans eğitimine başlayan Kaan’ın amacı zaman kaybetmeden eğitimine devam etmektir. Piyasada rekabet edebilmek için yüksek lisansın artık bir şart olduğunu düşündüğünden BİLGİ’de kazandığı iletişim ve analiz yeteneklerini, yüksek lisans yaparak sektörel ve mesleki bilgiler ile sağlamlaştırır.
Üniversitede ilk olarak Unilever’de iki aylık bir yaz stajı yaparak iş hayatını ve ilişkileri öğrenmeye başlar. Daha sonra yüksek lisansı sırasında Danone’de uzun dönem stajyer olarak çalışmaya başlar ve sonunda stajyerlikten kadroya geçer.
2009-2012 yılları arasında Danone şirketinde bilgi sistemleri departmanında çeşitli projelerde görev alarak ilk defa proje yönetimi hakkında deneyim kazanır Kaan. İş sistemleri analisti olarak, çeşitli projelerde görev alır. Bu projelerin etkisi, insan gücünü azaltarak ilgili kişileri daha etkili işlere yönlendirmekten şirketin stratejik karar vermesine yardımcı olmaya kadar uzanır. Danone’deki ki en büyük başarılarından biri stajyer iken bir projenin içerisinde aktif olarak neredeyse tek başıma rol oynayabilmesidir. Bu noktada hızlı öğrenme yeteneği Kaan’ı daha da ön plana çıkarır. Ağustos 2012  itibariyle askerlik görevini yapmak için Ankara’ya giden Kaan, sivil hayata döndüğünde önümde birçok fırsat olduğunu görür.  Mayıs ayı gibi Coca Cola İçecek şirketinde iş sistemleri analisti olarak, satış gücü otomasyon ekibinde görev almaya başlar ve CCI çatısı altında bulunan ülkelerin (Azerbeycan, Kırgızistan, Irak, Ürdün, Kazakistan ve diğerleri) saha (mobil) satış süreçlerinden ve raporlamasından sorumlu olur.

Kendini raporlama alanında geliştirdi

Kaan şimdi satış gücü otomasyon ekibinde sahada çalışan satış temsilcisi ve satış geliştirme şefi arkadaşlarınızın ihtiyaçlarını toplayıp, hayatlarını kolaylaştırma adına projelerde görev alıyorum. Bunun yanı sıra, satış yöneticilerinin ve merkez ofis üst düzey yöneticilerinin karar verme aşamasında kullandıkları satış raporlama sistemlerinden de yine o sorumlu.
Raporlama alanında kendimi oldukça geliştiren Kaan “Bunun için eğitimden çok oynadığım projeler ve merakım bana yol gösterdi. Eğitimlerin kişisel gelişimde oynadığı rolün yanı sıra tutku, merak ve azim uzmanlaşmamda yardımcı oldu” oldu diyerek iş hayatında edindiği tecrübelerin ona nasıl bir artı değer kazandırdığını da anlatmış oluyor.

Birçok projede yer alıyor

Kaan’ın yakın zamanlarda yer aldığı projelerden biri sayesinde sahada çalışan satış geliştirme şeflerine verilen saha raporlama aracını kullanarak şefler, müşterileri ile yaptıkları görüşmeler öncesinde ve sırasında o müşterinin bilgilerini ve kıyaslamalı olarak satışlarını görüp pazarlık edebilir hale gelmişler.
Başka bir görev sırasında faaliyete geçirdiğim bir proje ile de çalışanlar masraflarını elektronik formlara girdikten ve ilgili onaylarını aldıktan kısa bir süre sonra ödemelerini hesaplarında otomatik olarak görebilir hale gelmişler.

Geliştirdiği projelerle çalıştığı kuruma birçok avantaj ve kolaylık sunan Kaan “Yaptığım işin nedenini anlamak, işi sevmem ve merakım beni buraya kadar getirdi” diyor ve bu özelliklerinin onu yakın zamanda daha da ileriye taşıyacağını düşünüyor.

Yükselmeyi hedefliyor

Kaan şimdilerde ise saha raporlama aracının ikinci devresi üzerinde çalışıyor. İlgili satış bilgilerinin yanında, müşterinin tahsilatlarının ve ekstresinin gösterimi gibi farklı finansal bilgileri de aynı platforma taşımayı hedefliyor. Diğer yandan, şeflerin sahada kullandığı cihazların değişim zamanı geldiğinden, performanslarını etkilemeyecek en iyi mobil cihazları araştıran bir proje ekibinin içerisinde yer alıyor.
Yakın zamanda ülke satış operasyonlarından sorumlu yönetici rolüne gelerek bilgisini ve yeteneklerini geliştirmek isteyen Kaan uzun vadede ise yaptığı iş alanını genişleterek uluslararası operasyonlarda bilgi teknolojileri müdürü olmayı planlıyor.
Tüm bunların dışında bir kitap tutkunu olan Kaan aynı zamanda bilim kurgu dizilerinin de sıkı takipçisi.

Powered by Openmedia