Beşik: Bebekleri emek, sevgi ve ilgi ile kucaklıyoruz

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Hayata Dokun Derneği ile birlikte Kocamustafapaşa Çiğdem Özkan Çocuk Yuvası’ndaki kimsesiz çocuklara elini uzatıyor.

Proje ile Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürlüğü’ne bağlı bulunan ve 0 – 5 yaş aralığındaki çocukların büyütüldüğü çocuk yuvalarına destek olmak, çocukların algılarını geliştirici faaliyetlerle yuvalarda bulunan bebeklerin gelişimlerine katkıda bulunmak hedefleniyor. Projenin diğer temel hedefleri şu şekilde sıralanabilir:

Her hafta 2 gün ziyaretler yapılacak. 1 gün psikolog 1 gün gönüllü annelerle Kocamustafapaşa Çiğdem Özkan Çocuk Yuvası’ndaki çocukların öncelikli olarak psikolojik, algısal ve sosyal ihtiyaçlarını gidermek.

Çocuklarla bire bir ilgilenilerek öncelikle Kocamustafapaşa Çiğdem Özkan Çocuk Yuvası’nda kalan çocukların sevgi ve algı ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak.

Çocukların “Gönüllü Aile” yasası kapsamında, Hayata Dokun Derneği’nin belirleyeceği aile ve kişilerce izinli olarak yuvadan çıkarılıp aile ortamında kısa sureli zaman geçirmelerini sağlamak.

Kocamustafapaşa Çiğdem Özkan Çocuk Yuvası’nda kalan çocukların gıda ihtiyaçlarının bir kısmını gidermek.

Kocamustafapaşa Çiğdem Özkan Yuvası pilot saha olmak üzere, 1 yıl boyunca devam edecek sevgi ve algı eğitimleriyle sosyal hizmetler bünyesinde kalan 0- 5 yaş çocukların paylaşma ve algılama yetilerini geliştirmek

Kocamustafapaşa Çiğdem Özkan Çocuk Yuvası öncelikli olmak üzere, tüm SHÇEK kurumları bünyesinde kalan 0-5 yaş çocukların algı, seçim ve diğer insanlarla ilişki kurma eğitimlerine katlıda bulunmak.

Kocamustafapaşa Çiğdem Özkan Çocuk Yuvası’nda sosyal hizmetler bünyesinde kalan 0-2 yaş çocukların 1 yıl süreyle toz mama ihtiyaçlarını Hayata Dokun Derneği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği desteğiyle karşılamak.

 

 

Powered by Openmedia