Görsel İletişim Tasarımı özel yetenek sınavı

Görsel İletişim Tasarımı bölümünün, Özel Yetenek Sınavı ikinci etabı için online başvuru ve portfolyo teslimleri 12 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılıyor.

Online başvurular ve porfolyo teslimleri tamamlandıktan sonra 3 Eylül günü yazılı sınav, 4-5 Eylül günleri ise mülakatlar yapılacak. Santralistanbul Kampüsü’nde yapılacak özel yetenek sınavının sonuçlarına göre, kesin kayıt yaptırmak üzere programa davet edilecek tüm başarılı adaylara, yüzde 50 oranında burs imkânları sunulacak.

Özel yetenek sınavına başvurmak için, online kayıt sonucu verilen başvuru belgesi, YGS sonuç belgesi fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet fotoğraf, ön kayıt ücret ödendi belgesi gerekiyor. Ön kayıt ücreti olan 100 TL, Garanti Bankası veya VakıfBank’a yatırılabilir.

Portfolyo tesliminin, adayların başvurularını destekleyen önemli bir değerlendirme kriterini oluşturacağı belirtiliyor. Portfolyolar “online” (blog, kişisel web sitesi, vb.) formatta olmak zorunda. Geç yapılan teslimler değerlendirmeye alınmayacak. Flash disk, CD, DVD, vb. medyalara kaydedilerek elden veya e-mail aracılığıyla ekli gönderilmiş PDF, JPEG, vb. formatlı dosyalar ve bilgisayara indirilmek üzere web’e yüklenmiş dosya linkleri de kabul edilmeyecek.

Powered by Openmedia