“Yaşayan kütüphane” birinci seçildi

Dünyanın en büyük hukuk öğrencileri birliği ELSA 43 ülkeden 197 etkinliğin katıldığı insan hakları temalı “Visibility Contest” yarışması düzenledi. ELSA İstanbul Şubesi “Yaşayan Kütüphane” etkinliği ile birinci seçildi.

Merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Genç Hukukçular Derneği ELSA, 43 ülkede aynı anda insan hakları temalı “ELSA Day” adlı etkinlikler düzenledi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Çağdaş İslim’in başkanı olduğu ELSA İstanbul Şubesi de bu etkinliğe Yaşayan Kütüphane projesi ile katıldı.

Herhangi bir nedenle toplum tarafından ayrımcılığa maruz kalan kişilerin kişisel deneyimlerinin paylaşıldığı, kâğıtların değil insanların okunduğu “Yaşayan Kütüphane” etkinliğine 300’ü aşkın okuyucu katıldı.

ELSA Day’in ardından insan haklarına en çok vurgu yapan, ulusal ve uluslararası anlamda en fazla görünürlüğe sahip olan etkinlikler değerlendirildi. Malta’da 19 Mart tarihinde gerçekleştirilen “Visibility Contest” yarışmasında “Yaşayan Kütüphane” 197 etkinlik arasından birinci seçildi.

Powered by Openmedia