BİLGİM’den Ağustos 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Temmuz ayı, sıcakların da etkisi ile iş veriminin düştüğü, çoğumuzun izin ve tatil hakkını kullandığı bir ay oldu. Tatile çıkanlar; tatile çıkamayanlara sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflar ile nispet yaptı. Tatile şimdilik çıkamayanlar ise sıralarını bekliyor.

1-18 Temmuz tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü’müzde BİLGİ Tercih Günleri gerçekleşti. BİLGİM olarak tercih günleri boyunca stand açtık. Standımızda öğrenci adaylarının ve velilerin sorularını yanıtlamaya çalıştık. BİLGİM yönetim kurulu üyeleri; kendi mezun oldukları fakültelerinin tanıtım toplantılarında da hazır bulundular. Geleceğin BİLGİ mezunları ve aileleri ile birinci ağızdan hem BİLGİ hem iş hayatındaki deneyimlerimizi aktarmaya çalıştık. Onların kafalarındaki soruları kendi anekdotlarımızla cevaplayarak, yeni arkadaşlarımızı BİLGİ ailesine kazandırmak için yardımcı olmaya çalıştık. Bu vesile ile BİLGİ’yi tercih edip, aramıza katılacak tüm arkadaşlarımıza; şimdiden aramıza hoş geldiniz demek istiyorum.

Gezi Parkı olayları sebebi ile ertelediğimiz Homecoming’13 in yeni tarihi; BİLGİM yönetim kurulu tarafından, 6 Ekim 2013 Pazar olarak belirlendi. Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Homecoming, yine santralistanbul’da gerçekleştirilecek. Radyovesaire’den canlı yayınlanacak etkinlikte, canlı performanslar da sergilenecek. Logolu ürün satışının gerçekleştirileceği etkinliğimize tüm BİLGİ ailesi davetli olacak.

Bildiğiniz üzere sosyal sorumluluk çalışma alanı olarak, şiddet gören kadınları ve kimsesiz çocukları belirlemiştik. Bu konuda çalışmalar yapan Hayata Dokun Derneği ile işbirliği protokolü imzalamıştık. Ağustos ayının ilk günü Çocuk Esirgeme Kurumu ile bir toplantımız olacak. Hayata Dokun Derneği ile ortaklığımız çerçevesinde, 40 tane kimsesiz bebeğin bakımını ve temel ihtiyaçlarını üstlenmeyi planlıyoruz. Yetkililer ile yapacağımız toplantılardan sonra belirlenecek çerçeveye göre, bir yardım kampanyası düzenleyeceğiz. BİLGİ networkünü bu sefer de sosyal sorumluluk için çalıştıracağız. Sosyal medyadan ve internet sitemizden duyuracağız. Hepiniz destek ve katkılarını bekliyor olacağız.

 

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

 

Powered by Openmedia