BİLGİM’den Aralık 2011

Sevgili Mezunlar,

Sadece bir buçuk senede değerli arkadaşlarım Serkan Memişoğlu ’07 ve Özgür Sağmal ’01 Mezunlar Derneği’ni güzel yerlere getirdiler. Bugün onlar bayrağı bana ve ekibime devrediyorlar. İki arkadaşıma da mezunlarımız için bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra yapacakları katkılar için teşekkür ederim.

Ben ve arkadaşlarım bayrak yarışında bayrağı devraldık. Bu dönemde yapacağımız çalışmaları iki ana başlık altında toplayabiliriz. Birincisi “Network” ün kuvvetlendirilmesi ve yönetilmesi, ikincisi ise Mezunlar Derneğimize uluslararası bir nitelik kazandırılması…

Network’e ağırlık veriyoruz çünkü; birbirimizle iş yapalım, kariyerlerimize yardım edelim, yeni mezun arkadaşlarımızın iş arama süreçlerine katkıda bulunalım, birbirimizin hayatını kolaylaştıralım istiyoruz.

Peki bunları nasıl yapacağız? Amerika’yı yeniden keşfetmeyeceğiz. Bütün dünyada networking nasıl yapılıyorsa biz de öyle yapacağız. Birbirimizden haberdar olacağız. Kim, nerede çalışıyor bileceğiz. Ticarette birlikte iş yapacağız. Birbirimize yönlendireceğiz. İşe alım yaparken pozitif ayrımcılık yapacak ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunu arkadaşlarımıza daha fazla şans tanıyacağız.

Sektörel örgütlenmeye başlayacağız. İlk örgütleneceğimiz sektör ise bankacılık olacak. Bankacı arkadaşlarımızı bir araya getireceğiz, onlara özel etkinlikler yapacağız. Bundaki tek amacımız ise; “x” bankasındaki arkadaşımız “y” bankasına geçmek istediği zaman CV’sini gönderebileceği birileri olsun. Ya da bir arkadaşımız kredi almak istediğinde yönlendireceğimiz birileri olsun.

Bilgim üyeliğini de daha faydalı hale getireceğiz. Yeni başladığımız “Bilgim Point” uygulaması ile mezunlarımızın işlettiği yada çalıştığı işletmeler ile anlaşmalar yapacağız. Bu anlaşmalar sayesinde, Bilgim üyeleri indirim ve avantajlardan yararlanabilecek. Bilgim Point’lerin listesini web sitemizden ve sosyal medyadaki “BilgiMezun” accountlarından takip edebileceksiniz.

Hepimizin zamanı çok değerli. Hayat mücadelesi çetin ve hepimizin öncelikleri farklı. Minumum efor ile maksimum verim almamız lazım. Hepinizin desteğine ve katkısına ihtiyacımız var. Çorbada benim de tuzum olsun diyorsanız, gelin bize katılın, nerede, nasıl, hangi şartlarda katkı sağlayacağınıza kendiniz karar verin.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto ‘07

Başkan

Powered by Openmedia