BİLGİM’DEN EKİM 2012

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Mezunlar Derneği adına çok hareketli ve bereketli bir ayı geride bıraktık. Sosyal medyadan ve bu platformdan yaptığımız çağrılara yanıt veren mezunlarımız sayesinde, ekibimiz daha da genişledi ve yeni arkadaşlarımız aramıza katıldı. Yeni dönemde daha güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.

Geçen ay bahsettiğimiz üzere; Eylül ayında Bursa, İzmir ve Ankara yapılanmalarımızı tamamladık. Buralardaki arkadaşlarımız ikamet ettikleri şehirlerdeki mezun yapılanması ile ilgilenirken ellerinden geldiği kadar da Bölge Müdürlüklerimizi desteklemeye çalışacaklar. Biz de yetişebildiğimiz kadarı ile 3 bölgemize yardımcı olmaya çalışacağız. Yurt dışı temsilciliklerimizin de listesini tamamlandığı zaman bu platformdan ve sosyal medyadan duyuracağız.

İlerleyen sayfalarda ilanını görebileceğiniz, Kariyer Merkezi ile ortaklaşa düzenlediğimiz “Mentorluk Programı”na da katılımlarınızı bekliyoruz. 3. ve 4. sınıflarda eğitim gören kardeşlerimize kendi deneyimlerimizi ve birikimlerimizi aktarabilme fırsatı bulabileceğiz.

Sizinle iletişime geçerken çok yaygın bir bilgi eksikliğinin farkına vardık. Daha önceden duyurduğumuz üzere; Bilgim 2009 sonunda kuruldu ve bir önceki, spor tesislerini işleten Bilgililer Derneği’ne üyelikler geçersiz oldu. Bir önceki dernekten yeni derneğe üyelik aktarımı yapmak yasal olarak mümkün olmadığı için üyeliklerinizi yenilemeniz gerekmektedir. Bilgim üyeliğinin de yıllık aidatının sadece 10 TL olduğunu belirtmek isterim. Kayıt olurken doldurduğunuz mali bilgilerde, zaman içerisinde değişikler olabiliyor. Bu bilgileri revize etmek adına dernek çalışanlarımızdan size telefonlar gelebilir. Lütfen şaşırmayın ya da şüpheye düşmeyin.

Bütün yaptıklarımız ve temelini attığımız çalışmalar bir çok kez belirttiğimiz üzere “networking” için.. Bir çok köklü üniversitenin mezunlarının dayanışmasına benzer bir yapı kurmak için çalışıyoruz. Bilgililerin şirketlerindeki pozisyonlara gene Bilgilileri aldığı, birbirlerine karşılıklı olarak imtiyazlar sağladığı iş ortaklıkları kurduğu, hemen hemen her alanda birbirleri ile dayanışma içerisinde olan, geçmişlerini paylaştığı insanlar ile Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinde kader birliği ettiği bir ortam hayal ediyoruz. Üniversitemizin 16 yıllık, derneğimizin 3 yıllık geçmişini göz önüne aldığımızda daha yolun çok başındayız. Çalışmalarımızı ve vizyonumuzu daha büyük kitlelere ulaştırmak için hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Sosyal medyada dernek hesaplarından yayınlanan bildirimlerimizi kendi hesaplarınızdan paylaşmanız bile bize tahmin ettiğinizden daha çok katkı sağlıyor.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia