BİLGİM’den Mart 2012

Sizin için düşündük…

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Mezunlar Derneği olarak çok yoğun geçen bir ayı geride bıraktık. Bilgim HR açılması ile artan heyecanımızın, çok fazla sayıda mezunumuz tarafından paylaşıldığını görmek, motivasyonumuzu daha da arttırdı. Bu eyleme kalkışırken sizleri düşündük. Kariyerimiz başlarında bir çoğumuzun yaşadığı sıkıntıları bizden sonra gelenler yaşamasın istedik.

Bilgim HR konusunda tüm BİLGİ mezunlarına büyük görev düşüyor. Özellikle İK pozisyonlarında çalışan arkadaşlarımızın destek ve yönlendirmelerine ihtiyacımız var. Unutmayalım ki; bu üniversitenin sahibi bizleriz. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunu etiketini ölene kadar üzerimizde taşıyacağız. Bizim kadar iyi eğitimli, vizyon sahibi insanların birbirine destek olması durumunda, ortaya iyi işleyen ve çok güçlü bir network çıkmaya başlıyor.

Sizin için yaptıklarımız; artık BİLGİ ailesinden olmayanların da dikkatini çekmeye başladı. Lise öğretmenlerine yönelik yayın yapan “Öğretmenim” dergisi; “Okuluna Kendini Adayanlar” yazı dizisi kapsamında gelip bizlerle röportaj yaptı ve hikayemizi bir de bizim ağzımızdan dinledi.

Bunların dışında, diğer üniversitelerin mezunlar derneklerinin de ilgisini çekmeye başladık. Bizimle ortaklaşa çalışma yapmak ve uygulamalarımızdan esinlenmek için bizimle toplantılar yapmaya başladılar. Bu tarz gelişmeler doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Kişisel motivasyonumuzun artmasına da katkıda bulunuyor.

Şubat ayı içerisinde yaşanan bir diğer gelişme ise, BİLGİ Homecoming’12 tarihinin netleşmesi oldu.  Bu sene üçüncüsü gerçekleşecek olan etkinliğimiz, 9 Haziran 2012 Cumartesi günü gerçekleşecek. Geçtiğimiz 2 seneye oranla, daha dolu ve ilginizi çekeceğine inandığım, çok daha verimli bir içerik ile sizleri karşılıyor olacağız.

Hedeflerimiz doğrultusunda; emin ve kararlı adımlar ile ilerlerken, daha fazla kendimizi nasıl geliştirebileceğimiz konusunda da beyin fırtınaları yapıyoruz. İstanbul un dışında da; özellikle Bursa, Ankara ve İzmir’de de örgütlenmeye karar verdik. BİLGİ Bursa’nın açılması ile de daha farklı bir önem kazanan Bursa’ya ise öncelik verdik. İlk önce Bursa’daki mezunlarımızı örgütlemeye yönelik bir takım çalışmalar yapmaya çalışacağız. Bursa özelinde yapacaklarımızı ve yaptıklarımızı gene bu platformdan ve sosyal medyadan takip edebileceksiniz.

Gene Şubat ayı içerisinde; web sayfalarımızı daha fazla amaçlarımıza hizmet edecek doğrultuda geliştirmek için de çalışmalara başladık.

Sizin ilgi ve desteğiniz bu şekilde arttığı sürece, Türkiye’nin en iyi ve en aktif mezunlar derneği olmamızın,  artık çok da uzak bir hedef olarak gözükmediğini belirtmek istiyorum.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto ’07

Powered by Openmedia