Bilgim’den Mayıs 2012

Merhaba sevgili mezunlar,

Bir ayı daha geride bıraktık. Önümüzdeki ayı Homecoming ‘12 hazırlıkları ile geçireceğiz. Sizler için en güzelini hazırlamaya gayret ediyoruz. Geçmiş iki senede yaptığımız etkinliklerden aldığımız geri dönüşler üzerine daha verimli bir Homecoming planlamaya çalıştık. Geçtiğimiz senelerde bize gelen geri dönüşlerde; mezunlarımızın kendi döneminden olmayan insanlar ile de bir araya gelmek istediğini öğrendik. Onlarla tanışmak ve mümkünse kariyerlerine ve iş hayatlarına faydası dokunacak iş birliklerine adım atmak istiyorlar…

En başından beri  bütün yaptıklarımız networking üzerine oldu. Bu vesile ile bugüne kadar en büyük networking çalışmamızı bu Homecoming ‘12’de gerçekleştireceğiz. Bilgim olarak bundan sonra da bir dizi ortak etkinliğe imza atacağımız, Networking Akademi’nin kurucusu, sevgili Ertuğrul Belen ile özel bir çalışma yapacağız. Bin kişiden fazla kişinin kartvizit değiştirmesini beklediğimiz etkinliğimizde, bu alanda Türkiye’de bir rekor olacak. Bu güne kadar en yüksek katılımlı speednetworking etkinliği olmasını beklediğimiz Homecoming ‘12’ye gelirken yanınızda bol bol kartvizit getirmeyi unutmayın.

Bu arada Bilgim Academy’de bir kan değişikliğine gittik. Bundan sonra tüm operasyonlar ile bizzat kendim ilgileneceğim. Bu zamana kadar sadece bireysel eğitim verdiğimiz akademimizde, bundan sonra kurumsal eğitimler de vermeye başlayacağız. Bunun için bir eğitmen havuzu oluşturmaya başladık. Mezunlarımız arasında kendi mesleki uzmanlıklarına göre eğitim vermeye hevesli, hem kendilerini geliştirmek hem de ekstra bir gelir elde etmek isteyen herkese kapımız açık.

Bilgim Academy’de bu sene İstanbul dışına da çıkmayı hedefliyoruz. İlk olarak, Mezunlar Derneği’nin genişleme stratejileri ile doğru orantılı olarak Bursa’ya da Bilgim Academy’yi taşımayı planlıyoruz. Önümüzdeki yazı bu konularda hazırlık yaparak geçireceğiz.

Bilgim HR konusunda da güzel gelişmeler oluyor. Özellikle kendi networkümüz üzerinden hatırı sayılır sayıda şirkete ve pozisyona ulaştık. Katkı sağlayan tüm mezunlarımıza teşekkür ederiz. Şimdi Bilgim HR’ın  tek eksiği sağlam bir cv havuzu oluşturmak. Neye ne zaman ihtiyaç duyacağınızı bilemeyeceğiniz için, yardıma ihtiyacınız olduğunda yanınızda olabilmemiz adına CV’lerinizi www.bilgimhr.com üzerinden veri bankamıza yüklemenizi rica ediyoruz. Operasyonumuza şirketlerin ilgisinden çok memnunuz ve aynı ilgiyi işinden memnun olmayan ya da iş arayan mezunlarımızdan bekliyoruz.

Önümüzdeki Mayıs ayı çok hareketli geçecek. 26 Mayıs’ta BİLGİ Mayfest Santralistanbul’da gerçekleşecek. Bu sene etkinliğin konsepti “Eurovision” olacak. Bu vesile ile mezunumuz sevgili Can Bonomo’ya da Eurovision da başarılar dileriz. Mezunlar Derneği olarak; mezunumuzu can-ı gönülden destekliyoruz. Başarılar CAN!

Sevgiler,

Doğuşcan Oto

Powered by Openmedia