BİLGİM’DEN OCAK 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Koca bir seneyi geride bıraktık. Mezunlar Derneği yönetimi olarak da görevdeki ilk senemizi geride bıraktık. Aldığımız nokta ile getirdiğimiz nokta arasındaki farkın takdirini sizlere bırakıyorum.

Somut verilerden bahsetmek gerekirse geçen sene de sayısız etkinliği ardımızda bıraktık. En büyük eserlerimiz, Bilgim HR, web sitemiz, şehir yapılanmalarımız ve yurt dışı temsilcilerimiz oldu. Geçen sene de yaşadıklarımız ve öğrendiklerimiz önümüzdeki seneye daha ümitle bakmamızı sağlıyor.

2013 yılında geçtiğimiz seneden farklı olarak her ay bir etkinliğimiz olacak. Şu an mezun kitlemizin yüzde 20’sine hitap edebiliyoruz. Yapacağımız farklı hedef kitleli etkinlikler ile bu yüzdeyi daha yukarılara çekmek  istiyoruz.

Ocak ayında iki tane etkinliğimiz var. Ankara ve Adana’da ikamet eden mezunlarımız ile bir araya gelmeyi planlıyoruz. İzmir ve Bursa’dan aldığımız enerjiyi buralara taşımayı amaçlıyoruz. Mart ayında ise çok ciddi bir hazırlık yapacağımız “2000 öncesi buluşması” var. İsminden de anlaşılacağı gibi 2000 yılından önce mezun olan mezunlarımıza yönelik bir etkinlik olacak. Bu yaş gurubundaki mezunlarımızın çoğunun evli ve çocuklu olduğunu da göze alarak, 3 Mart Pazar günü Santralistanbul’da bir aile mangalı organize edeceğiz. Mezunlarımızın çocukları ile rahat edebilmeleri için çocukların vakit geçirebilmesi yönelik aktiviteleri de içerecek etkinliğimiz. Gene Mart ayı içerisinde İnsan kaynaklarında çalışan mezunlarımızı bir araya getirmeyi hedeflediğimiz bir etkinliğin planlaması içerisindeyiz.

2013’ün ilk üç ayında gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz bir diğer projemiz ise lisanslı ürün satışı… Kısa bir sürede lisanslı BİLGİ ürünlerinin satışına online olarak başlamak istiyoruz. Bu konuda görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Neticelendirdiğimiz vakit her zaman kullandığımız platformlardan duyurularını yapacağız.

2013 yılında networkümüze daha fazla mezunumuzu dahil etmek istiyoruz. Daha fazla iş ortaklığı kurulsun, aramızdaki ekonomi büyüsün istiyoruz. Yeni yılın ilk ayında, sizlerin indirimle alışveriş yapabilmeniz için Türkiye’nin dört bir yanında anlaştığımız mekanların listesini yayınlayacağız. Buralardan mezunlar derneği üyelik kartlarınızı göstermek suretiyle indirimli alışveriş yapabilme imkanınız olacak. İleride “Bilgim Noktaları”nı kredi kartı projemiz ile birleştirmek istiyoruz.

Yeni yılın hepinize mutluluk, sağlık, bol kazanç ve huzur getirmesini en içten dileklerimle dilerim.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia