BİLGİM’DEN EYLÜL 2012

Sevgili Mezunlar,

Geride bıraktığımız Ağustos ayında geçtiğimiz senelerden farklı olarak, üniversitemizin tanıtım günlerine katıldık. Tercih yapmak için gelen adayların ve ailelerinin sorularını yanıtlamaya çalıştık. Mezuniyet sonrasındaki yaşam hakkında verdiğimiz bilgilerin gelenleri tatmin ettiğine inanıyorum. Bizimle görüşenlerin büyük bir kısmının İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni tercih etmesinden ve yerleşmesinden büyük keyif aldık.

Tanıtım günleri boyunca görev alan tüm birimlerin ve gönüllü öğrencilerin büyük bir özveri ile çalıştığına tanıklık ettik. Hep oluşturmaya çalıştığımız “aidiyet” duygusunun yeni nesil öğrenci arkadaşlarımızda varolduğunu görmek; çoğu zaman kapıldığımız “Yel değirmenleri ile savaşan Don Kişot” psikolojisinden kurtulmamızı sağladığı gibi, geleceğe de ümitle bakmamızı sağladı.

Tanıtım günleri yapılan özverili çalışma meyvesini verdi ve üniversitemiz ek kontenjanlar öncesinde yüzde 87 doluluk oranına ulaştı. Bu başarıda emeği geçen; başta Şamil Erdoğan ve Murat Saydam olmak üzere tüm birimleri ve personelimizi tebrik ederiz. Tanıtım boyunca gönüllü olarak çalışan, Başkan Serdar Koçyiğit önderliğindeki Öğrenci Birliği de bir BİLGİ geleneği olan birliği yaşattıkları için baş tacımız oldular.

Mezunlar Derneği olarak bundan sonra üniversitenin iç işleyişine daha fazla katkıda bulunmaya çalışacağız. Üniversitemizin desteğe ihtiyacı olduğu her yerde elimizden geleni esirgemeyeceğiz. Bu misyon ışığında, hem kendi networking çabalarımızı kuvvetlendirmek ve hem üniversitenin tanıtım ofislerine desteğimizi artırmak için, İstanbul dışındaki şehirlerde yapılanmaya başladık. İlk etapta Bursa, Ankara ve İzmir’de Bilgim’in yapılanmasını başlattık. Bunun için sosyal medyada yaptığımız duyurulara geri dönüş yapan arkadaşlarımızla görüşmelere başladık. Eylül ayından itibaren bu şehirlerdeki arkadaşlarımız, bulundukları şehirlerdeki Bilgililerin sosyalleşmesine ve birbirinden haberdar olması için çalışmalara başlayacakları gibi, tanıtım ofislerimizin ihtiyaçları doğrultusunda desteklerini esirgemeyecekler.

Şehir yapılanmalarımızın dışında, Eylül ayından itibaren yeni yüzler ve taze kanlar Bilgim’e katılacak. Kasım ayından beri, ben ve ekibim bir çok temel attık ve işleri belirli bir seviyeye getirdik. Bundan sonraki aşamalarda kitlelere ulaşmak için Türkiye’nin her yerine yayılmaya başlayacağız. Bu amaç doğrultusunda ilerlerken, sosyal medyada bizim yaptığımız duyuruları ve söylemleri kendi sosyal ortamınızda paylaşmanız bile bize tahmin ettiğinizden çok daha fazla katkı yapıyor. İlgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Powered by Openmedia