“Genç fikirlere ve değişik bakış açılarına derneğimizin bulunduğu her alanda ihtiyacımız var”

BİLGİ Mezunlar Derneği Üye İlişkileri Komitesi Başkanı Beste Sağır dernek ile yollarının nasıl kesiştiğini ve başkanı olduğu komitede ileride neler yapmayı planladıklarını anlattı.

1) Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben Beste Sağır, 1995 senesinde İstanbul’da doğdum. Notre Dame De Sion Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 2014 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’ne girdim. İlk senenin sonunda Ekonomi-İşletme Üstün Başarı Programı’na girmeye hak kazandım ve 2019 senesinde aynı bölümden mezun oldum. Üniversite hayatım boyunca gerek start-up gerekse kurumsal firmalarda staj imkanı yakaladım. Mezun olduğum yaz BİLGİ Mezunlar Derneği’ne gönüllü olarak katıldım. Şu an Üye İlişkileri Komitesi’ne başkanlık yapmaktayım.

2) BİLGİ’yi ve bölümünüzü tercih sebebiniz nelerdir?

Benim BİLGİ Üniversitesi’ne olan hayranlığım santralistanbul Kampüsü’nü ziyarete gittiğim an başladı. Türkiye’de üniversite okumaya karar verdiğim zaman uluslararası geçerliliğe sahip bir programda okumak için araştırmaya başladım ve okulumuzun Üstün Başarı Programı ile karşılaştım. Programda ders veren akademisyenlerimiz ile iletişime geçerek onların da fikirlerini aldım ve BİLGİ’yi tercih etmek için çok fazla sebebim olduğunu gördüm.

University of London Üstün Başarı Programı hem akademik açıdan hem de hayat görüşü olarak bana çok şey kattı. Bugün yeni bir mezun olarak aldığım diplomanın gururunu ve değerli akademisyenlerimizin verdiği eğitimin önemini her gün hatırlıyorum.

3) Başkanı olduğunuz komitede bu dönem neler yapmayı planlıyorsunuz?

Benim derneğe gönüllü olarak katılmam yeni yönetimle beraber oldu. Komitemle beraber öncelikle önceki yönetimlerden kalan bazı sorunlara çözüm geliştirmeye başladık ve 3 aylık bir süreçte derneğimize temiz bir sayfa açtık. Bugün derneğimize üye olmak isteyen mezunlarımız ve hali hazırda bulunan üyelerimiz ile ilgileniyoruz. Üye İlişkileri Komitesi olarak diğer komiteler ile beraber nasıl daha fazla mezuna ulaşacağımıza dair projeler geliştiriyor, yeni mezunlarımız ve eski mezunlarımızı ortak paydada buluşturmak için çalışıyoruz.

4) BİLGİ Mezunlar Derneğini ile yolunuz nasıl kesişti?

Benim BİLGİ Mezunlar Derneği ile tanışmam kep törenimden iki gün sonra gerçekleşti. Instagram’da gezinirken bir arkadaşımın hesabında BİLGİ Mezunlar Derneği’nin mezuniyet etkinliği yaptığını gördüm ve çok yeni bir mezun olarak bu etkinliğe katıldım. Etkinlik mekanına gittiğim zaman ilk

dikkatimi çeken şey herkesin ne kadar sıcakkanlı ve ilgili olduğuydu. O etkinlikte BİLGİ Mezunlar Derneği’nin bana çok şey katacağından emin oldum ve derneğe gönüllü olarak katıldım. Bugün farklı senelerde mezun olmuş mezunlarımızla beraber hem çok güzel bir gönüllü ağının içindeyim hem de genç bir mezun olarak her konuda fikir danışabileceğim mezunlarımız ile iletişim halindeyim.

5) Son olarak BİLGİ mezunlarına ne söylemek istersiniz?

İstanbul BİLGİ Üniversitesi her sene farklı bölümlerden verdiği binlerce mezun ile büyük bir “community”ye sahip. Biz BİLGİ Mezunlar Derneği olarak mezunlarımız arasındaki bağı güçlendirmek, yeni mezunlarımız ve eski mezunlarımız arasında köprü kurmak için buradayız. Sahip olduğumuz network öncelikle yeni mezunlarımız için çok değerli bir olanak. Derneğimize gönüllü olarak katılmak isteyen her mezunumuz için kapılarımız ardına kadar açık. Genç fikirlere ve değişik bakış açılarına derneğimizin bulunduğu her alanda ihtiyacımız var.

Üye olmak için derneğimizin sosyal medya hesaplarından bizlere ulaşabilir veya  adresine mail atabilirsiniz.

Powered by Openmedia