BİLGİ öğrencisi ‘Clinton Global Inıtıatıve’den bildirdi

İstanbul BİLGİ Üniversitesi öğrencisi Derin Erpulat dünya liderlerinin bir araya geldiği Clinton Global Initiative’in (CGI) yıllık toplantısında öğrenci muhabir olarak görev yapmak üzere seçildi.

Derin Erpulat, CGI’nın yıllık toplantısında öğrenci muhabir olarak Laureate International Universities ağı içinden seçilen üç öğrenciden biri oldu. BİLGİ Halkla İlişkiler Programı öğrencisi Erpulat, New York’ta üç gün süren CGI konferansına katılan misafir konuşmacılar ve delegelerle ‘Laureate Live’ web yayınında röportaj yaptı. Chelsea Clinton ile de röportaj yapan BİLGİ’li öğrenci bir de Chelsea’dan, ilk Türkiye seyahatinde BİLGİ’yi ziyaret etme sözü de aldı.

2005 yılından bu yana düzenlenen CGI yıllık toplantısı ilk defa dört kıtada Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı’ndaki 39 yüksek öğretim kurumunda 50 binden fazla öğrenci ve akademisyen tarafından canlı olarak izlendi. 24-25 Eylül tarihlerinde düzenlenen toplantı çok dilli web yayını sayesinde dünyanın dört bir yanına ulaştı. ABD Eski Başkanı ve Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı Onursal Başkanı Bill Clinton’ın açılış konuşmasının ardından izleyiciler ABD başkan adayları Başkan Barack Obama, Mitt Romney ve toplantıya katılan 40’ın üzerinde konuşmacıyı dinleme fırsatı buldular.

Laureate Başkanı ve CEO’su Douglas L. Becker; insanlığın en önemli ve zor sorunlarını çözmeye kendilerini adamış liderleri bir araya getirdiği için CGI’nın şüphesiz dünyanın en dinamik forumlarından biri olduğunu dile getirdi. Laureate olarak bu hayati görevin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Becker, dünyanın en yaygın üniversiteler ağı olarak görevlerinin öğrencilerini sosyal ve profesyonel amaçlar doğrultusunda donatmak olduğunu söyledi. Becker sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sene üç öğrencimizin web yayınları aracılığıyla bu önemli etkinliği hem kendi ülkelerine hem de diğer üye üniversitelere yaymalarına önayak olmaktan dolayı ayrıca gururluyum. Derin ve arkadaşları kurumumuz adına burada üstlendikleri görevi çok iyi bir şekilde yerine getirdiler.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Programı Öğrencisi Derin Erpulat, sosyal etkinliğinin yanı sıra iletişim ve dil becerileri ile öne çıkarak bu görev için global ağdan seçilen üç öğrenciden biri oldu. Laureate Live web yayını katılımcı üniversitelere İngilizce olarak, İspanyolca ve Portekizce çeviri ve diğer dillerde de altyazılarla ulaştırıldı. Canlı web yayını; iş, siyaset ve sivil toplum alanındaki global liderlerle site üzerinden yapılan özel online röportajlarla güçlendirildi.

Powered by Openmedia