Daha fazla anaokulu ve bir ilkokul açmak istiyor

FUNDA ÖZKAZANÇ

Halkla İlişkiler 2003 – Joyfull House Neş’e Erberk Balmumcu Anaokulu’nun Kurucusu

Ariel ve TİV ile ortak çalışmalar yürüttüğü anaokulunda, çocuklara duyma ve konuşma engelli arkadaşlarını anlamaları için işaret dili eğitimi de veriliyor.

Üniversitede okurken stajını Conrad Hotel’de halkla ilişkiler ve reklam bölümünde yapar. Bu stajın kendisi için gerçekten çok faydalı bir eğitim olduğunu söyleyen Funda, halkla ilişkiler ile reklamın farkını uygulamalı olarak gerçek hayatta öğrenme fırsatı yakalar. Ayrıca üniversite son sınıftaki bitirme projesinde, yedi arkadaşıyla okulun çevresinde yaşayan yardıma muhtaç ailelerin kadınlarına malzeme sağlayarak, el işi ürünler yapmaları konusunda yardım eder. Ardından bu çalışmanın reklamını çeşitli yollarla yaparak, bir festival düzenlediklerini belirten Funda, kadınların festivalde bu ürünleri satmalarına destek olur. Medyada haber olarak projeyi tamamladıklarını dile getiren Funda, böylece teoride öğrendiklerini, pratiğe geçirme fırsatı yakalar.

 

TAV’da ve THY’de çalıştı

Üniversitede aldığı eğitimin, insan ilişkilerini daha da güçlendirdiğini ve iyi bir yönetici olmasını sağladığını düşünen Funda, üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre İngiltere’de yaşayarak İngilizce kursuna devam eder. İngiltere’den döndükten sonra, 1,5 yıl TAV’da ardından bir sene de THY’de çalışır. Kısa bir süre çalışmaya ara verip kız kardeşiyle açmayı planladıkları okulla ilgili planlama yapmaya başlar. İnsanlarla iletişim konusunda başarılı olduğunu düşünen Funda, “Çocukların saflığı, enerjisi, renkli dünyaları ve öğrenmeye açık oluşları beni okul açma fikrine itti” diyor.

Beş yıl önce açtıkları Joyfull House Neş’e Erberk Balmumcu Anaokulu’nun franchising sistemiyle çalıştığını belirten Funda, bir yetenek geliştirme merkezi olan anaokulunda, 1,5-6 yaş arasındaki çocuklara eğitim verildiğini açıklıyor. Altı ay önce evlenen ve bir bebek bekleyen Funda, anaokullarıyla ilgili; “Öğrencilerimiz, her sabah yoga yaparak, konsantrasyon ve odaklanma süresini, hayal gücü ve yaratıcılığını geliştiriyor, ardından tertemiz mutfağımızda en az evimizdeki kadar özenle hazırlanmış kahvaltımızla güne başlıyor. Okulumuz sabah 08:00 aksam 19:00 arası eğitim veriyor” diye bilgi veriyor.

12 ay açık olan okulun Temmuz ve Ağustos aylarında yaz okulu olarak faaliyetlerine devam ettiğini dile getiren Funda, çocukların yaz mevsimini, yüzme, binicilik, tenis, hareket ve koordinasyon, satranç, İngilizce dersi, basketbol, kum havuzu gibi etkinliklerle, eğlenceli geçirmelerini sağladıklarını ifade ediyor.

 

Çocuklar duyma ve konuşma engelli arkadaşlarıyla iletişim kurabilsin

Hafta sonlarında 30-40 kişilik doğum günleri yapılan okulda hobi etkinliklerinin de olduğunu, ilkokul birinci sınıfa hazırlık sınıflarında “native speaker” ile yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri verdiklerini belirten Funda, okul yöneticiliği konusunda uzmanlaşmış. “İşimiz gereği ilkyardım eğitimi aldım. Bu eğitim okulumuzda çalışan her personele Acıbadem Hastanesi tarafından veriliyor” diyen Funda, Neşe Erberk ile ortak çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekliyor. Ayrıca Ariel ile yurt genelinde ihtiyacı olan okullara kıyafet yardımı kampanyası yaptıklarını, çocukların duyma ve konuşma engelli arkadaşlarını anlayabilmeleri için TİV ile ortak bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışmaya hala devam ettiklerini anlatan Funda, TİV’den gelen öğretmenin çocuklara işaret dilini öğrettiğini, Türkiye’deki anaokullarında bir ilk olan bu dersin sadece Neşe Erberk Anaokulları’nda olduğunu belirtiyor. Funda ayrıca yardıma ihtiyacı olan tüm okullara kıyafet, kırtasiye, oyuncak yardımı yapmaya devam ettiklerini sözlerine ekliyor.

Neşe Erberk Anaokulları arasında her yıl çeşitli ödüller verildiğini, kendilerinin de yılsonu gösterilerinde en iyi dekor, en iyi kostüm, en başarılı final, en iyi iletişim, en iyi web sitesi kullanımı, en başarılı ekip ödüllerini birçok defa aldıklarını söyleyen Funda, ilerde daha fazla anaokul ve bir de ilkokul açmak istiyor.

İş dışındaki vaktini eşiyle, eviyle ve ailesiyle ilgilenerek geçiren Funda, bebekle ilgili hazırlıklar yapıyor. Eşiyle balık tutmayı çok seven Funda, kitap okuyor, müzik dinliyor, film seyretmekten keyif alıyor, fırsat buldukça yurtdışına seyahate çıkıyor.

 

 

Powered by Openmedia