Elektrik hizmetleri veren aile şirketinin başında

Aylin Köseoğlu / Uluslararası İlişkiler-2009 / Em-tel Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı

Büyük inşaat projelerine, otellere, büyük firmaların plaza projelerine ve site/konut projesi gibi büyük işlere elektrik malzemesi veriyor.

 

Aylin, 1977 yılında kurulan ailesinin şirketi Em-tel Elektrik’in 2009 yılında başına geçerek, BİLGİ’li patronlar arasına katılır. Ailesinin işleri nedeniyle lise yıllarında yaz aylarında çalışan Aylin, daha o yıllarda iş hayatına girmiş olur. Zamanla firma içinde birçok görev üstlenerek tecrübe edinen Aylin, “Babamın da beni küçük yaşlardan beri iş hayatının içinde tutmasıyla beraber iş hayatını yakından tanıma fırsatı buldum” diye konuşuyor.

Üniversitede okurken de hemen hemen her yaz staj yapan Aylin, öncelikle ING Bank (eski adıyla Oyak Bank’ta) Kurumsal Pazarlama Departmanı’nda, daha sonra Doğuş Holding’de Kurumsal İletişim Departmanı’nda staj yapar. Son olarak da insan kaynakları danışmanlık firması My Executive’de staj yapan Aylin, stajyer olarak çalıştığı bu firmalarda görev aldığı her pozisyon ve alanın şu anki çalışma hayatına bir hayli katkısı olduğunu dile getiriyor.

 

BİLGİ’de MBA yaptı

Üniversitede eğitimini aldığı uluslararası ilişkiler bölümünün şu an çalıştığı iş alanına oldukça büyük katkı sağladığını ifade eden Aylin, üniversiteyi bitirdikten sonra profesyonel iş hayatına atıldıktan sonra, işlerinde daha da başarılı olabilmek amacıyla 2010-2013 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletmeYöneticiliği (MBA) alanında yüksek lisans yapar. Yüksek lisans eğitimi sırasında aldığı zorunlu ve seçmeli derslerin de iş hayatında faydasını çok görür.

Üniversiteden mezun olduktan sonra, aile şirketi Em-tel Elektrik Tic. San. A.Ş. ve bir başka aile şirketi olan Has Kauçuk Zemin Sistemleri’nde farklı pozisyonlarda görev alan Aylin, şu anda Em-tel Elektrik’in hem yönetim kurulu başkanlığını hem de Koton Mağazacılık firmasında yurtdışı satınalma asistanlığı yapıyor.

Yaklaşık beş yıldır profesyonel olarak çalıştığı Em-tel Elektrik’in otomotiv, sanayi ve inşaat sektörleriyle ilgili elektrik malzemeleri ve taahhüt işleri alanında faaliyet gösterdiğini söyleyen Aylin Köseoğlu, “Özellikle büyük inşaat projelerine, otellere, büyük firmaların plaza projelerine ve site/konut projesi gibi büyük işlere elektrik malzemesi hizmeti veriyoruz” diye konuşuyor. Em-tel Elektrik dışında görev aldığı Koton firmasında 2012 yılında çalışmaya başlayan Aylin, çalıştığı her iki sektör için de herhangi bir uzmanlık eğitimi almadığını dile getiriyor.

İş hayatıyla ilgili babasıyla beraber Em-tel Elektrik’te çalışarak tecrübe sahibi olduğunu ifade eden Aylin, “Üniversiteyi bitirdikten sonra firmanın başında yönetici olarak çalışma hayatıma devam ediyorum. Ayrıca babamın ortağı olduğu Has Kauçuk Zemin Sistemleri firmasında da yönetim kurulu üyeliği yapıyorum. Gerek yönetici, gerek ise iç ve dış pazarlama alanlarında, gerekse satınalma ve üretim görevlerinde kendimi yetiştirerek firmaların büyümesine katkıda bulunuyorum” diyor.

 

Üretim ve pazarlamayla ilgileniyor

Şu an çalıştığı şirketlerde, üretim ve pazarlama alanlarında birçok projede görev alan Aylin, bu projelerin hepsinin başarıyla sonuçlandığını belirtiyor. Bugünkü görevlerine gelmesindeki en büyük faktörün babası olduğunu düşünen Aylin, bu konuda şunları söylüyor: “Beni küçük yaşlardan beri iş hayatının içinde tutmasıyla, bana özverili çalışmayı benimsetip kendimi işime adamamı sağlardı. İş hayatındaki başarının kişinin işini sevmesiyle ve sahiplenmesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bende de bu bir hayli mevcut. Çalışmayı ve başarıyı seviyorum. Yenilikler ve farklılıklar beni mutlu ediyor.”

Kariyer planlarında öncelikle, yönetim kurulunu üstlendiği aile şirketlerini istikrarlı bir şekilde büyütmeye devam etmek olduğunu vurgulayan Aylin daha sonra moda sektöründe edindiği deneyim ve tecrübeler ile mevcut işlerine, moda ile ilgili yeni bir iş eklemeyi hedefliyor.

Aylin, iş dışında arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi, sinemaya gitmeyi, yürüyüş yapmayı, yeni yerler keşfetmeyi, seyahat etmeyi ve müzik dinlemeyi çok seviyor.

 

Powered by Openmedia