Hala BİLGİ ruhuyla hareket ediyor

BİLGİ’de 2005-2006 yılları arasında Öğrenci Birliği Başkanlığı yapan Doğuşcan Oto, bu görevden önce Öğrenci Birliği Başkan Yardımcılığı da yapmış. Hala BİLGİ ruhuyla hareket eden Oto, kariyer hayatındaki birçok başarıyı BİLGİ networkü sayesinde elde etmiş.

İşletme-Ekonomi Bölümü 2007 mezunlarından Doğuşcan Oto, üniversite yıllarındaki aktifliğini iş hayatında da sürdürüyor. Üniversitelere, öğrencilere ve şirketlere danışmanlık veren ve iş hayatına hazır nitelikli mezunlar yetiştirmeyi amaçlayan Talent Army, Oto’nun en güncel marifetlerinden. En büyük hobisi Beşiktaş. Fırsat buldukça, yeni ülke ve şehirleri keşfediyor.

“Bulunduğunuz dönemde BİLGİ nasıldı ve bugün nasıl bir noktaya geldi” sorusunu sorduğumuz Oto, şöyle cevap veriyor: “Bulunduğumuz dönemde BİLGİ’nin altın çağıydı. Kuştepe de çok sıcak bir ortam vardı. Kampüsümüz olmadığı için sınırlı sayıdaki metrekare içerisinde insanlar ile iletişim kurma şansınız çok fazla oluyordu. Bugün hala ekmeğini yediğim çok büyük bir network yapma şansımız vardı. Bütün etkinlikleri kendimiz yapardık. Park Orman da yaptığımız Mayfestlerin İstanbul’a yayılan coşkusu, öğrencilik yıllarımın en güzel anıları arasındadır. Bizim zamanımızdaki BİLGİ ile şimdikini kıyaslamam gerekirse, bizim zamanımızda daha bir aile şirketi gibiydi. Şimdi Laurate sayesinde daha büyük bir şirket haline geldi. Her şeyden önce santralistanbul gibi bir kampüsümüz yoktu. Bizim zamanımızda sosyal bilimler ön plandayken; şimdi mühendislik, mimarlık gibi fakültelerin de devreye girmesi ile çok büyük bir üniversite haline geldi.”

Kariyerine BİLGİ’deki networkü sayesinde ulaştı

“BİLGİ’li olma ruhu benim için çok şey ifade ediyor” diyen Oto’nun İstanbul’a geliş sebebi Beşiktaş imiş. Kendisini, kişiliğimi ve yeteneklerini BİLGİ’de keşfetmiş. Oto, bugün elde ettiklerine ve kariyerine BİLGİ’deki networkü sayesinde ulaştığını söylüyor ve şöyle konuşuyor: “Öğrenci Birliği Başkanlığı yaptığım yıl, hayatımın en güzel yılları olarak kabul ettiğim öğrencilik hayatımın en güzel yılıydı.”

BİLGİM’in Başkanı olan Doğuşcan Oto, BİLGİ Öğrenci Birliği döneminde yakaladığı ruhu 2012 yılından beri Mezunlar Derneği çatısı altında canlandırmaya çalışıyor. Oto, kariyer başlangıcında yaşanan sıkıntıların azaltılması için dernek bünyesinde aktif olarak çalışıyor. BİLGİ öğrencilerinin daha işe alınabilir olması için birçok program düzenliyor ve özellikle iş alımlarında dernek networkünden faydalanılıyor.

 

 

 

Powered by Openmedia