Hep daha iyisini yapma gayretindeydik

BİLGİ’de 2003-2004 döneminde Öğrenci Birliği Başkanlığı yapan Efe Kınıkoğlu, BİLGİ’li olma ruhuyla hareket edenlerden. Kınıkoğlu, kendisiyle aynı ruha sahip olan idari kadro ve öğrencilerden aldığı destekle kendisinin ve ekibinin hep daha iyisini yapma gayreti içinde olduğunu vurguluyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne 2000 yılında giren Efe Kınıkoğlu, 2004 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş. İlk yıl derslerine ve sosyal çevresine ağırlık vermiş. İkinci yıldan itibaren ise Satranç Kulübü’ne girmiş ve kulüp başkanlığı yapmış.

Kınıkoğlu, yakın bir arkadaşıyla birlikte Çağdaş Hukukçular Kulübü’nü kurmuş. Kulüp bünyesinde konferanslar düzenlemiş ve hukuk filmleri gösterimleri gibi birçok sanatsal aktivite gerçekleştirilmiş. Kınıkoğlu, BİLGİ Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı ve hemen akabinde Öğrenci Birliği Başkanı seçilmiş. Öğrenci Birliği Başkanlığı göreviyle de çok renkli bir üniversite hayatı yaşayan Kınıkoğlu’nun şu günlerde tatlı bir telaşı var: Kendisi Ağustos ayında baba oluyor.

Meslek hayatında çeşitli hukuk bürolarında ve şirketlerde çalışan Kınıkoğlu, 2015 yılının Mart ayında Ortak Avukat olarak Moral Hukuk Bürosu ailesine katılmış. Mesleğini keyifle icra etmeye devam ediyor.

BİLGİ’de 2003-2004 döneminde Öğrenci Birliği Başkanlığı yapan Kınıkoğlu, “BİLGİ Öğrenci Birliği Başkanlığı’nı değerli takım arkadaşlarım ve Öğrenci Birliği bünyesinde olmamasına rağmen büyük bir özveriyle gönüllü olarak bize destek olan sayısız öğrencinin desteğiyle yaptım” diyor.

Bulunduğunuz dönemde BİLGİ nasıldı ve bugün nasıl bir noktaya geldi diye sorduğumuz Kınıkoğlu, şu cevabı veriyor: “O vakit BİLGİ yeniliklere açık, uluslararası bir vizyon ve felsefesi olan, henüz bir çok konuda gelişime ve iyileştirmeye açık, öğrencilerinin fikirlerine değer veren ve saygı duyan bir üniversiteydi. Bu nedenle gerek BİLGİ bünyesinde eğitim, sosyal hak ve imkânlar gerekse de uluslararası bağlantılar ve ilişkiler çerçevesinde büyük atılımlar atılabildi. BİLGİ de bu sayede güvenilir ve itibarlı bir marka haline geldi.”

Özgür yenilikçi ve önder

BİLGİ ruhunu; özgür, yenilikçi ve önder olmak olarak tanımlıyor ve şöyle konuşuyor: “Bu bilhassa Başkanlık dönemimde deneyimlediğim üzere gerek ulusal gerek uluslararası platformlarda BİLGİ olarak hep farklı olanı veya daha öne yapılmamış olanı başarmamıza katkı sağladı ve daha atılımcı olmamıza imkân verdi. Bu ruha sahip olan ve bu ruhu iyi besleyen hem idari kadro hem de öğrenciler sayesinde Öğrenci Birliği olarak her zaman kendimizi çok kuvvetli ve gururlu hissettik ve hep daha iyisini yapma gayreti içinde olduk.”

 

 

Powered by Openmedia