Hedefi, Redstar’ı dünya markası yapmak

Güler Özbek / Medya ve İletişim Sistemleri-2009 / Redstar Jeans Pazarlama Müdürü

Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleriyle çalışan Redstar Jeans’ın gerçek bir dünya markası olmasının önünde hiçbir engel olmadığına inanıyor. Tüm enerjisini bu amaç için harcıyor.

Şu an Türkiye’deki köklü spor giyim firmalarından biri olan Redstar Güler’in babası ve amcaları tarafından kurulduğunda o daha çok küçük yaşlardadır. Ailesinin tekstil sektöründe faaliyet göstermesi nedeniyle, tekstil sektörü onun için bir yaşam biçimi haline gelir. Kendini bildiği günden beri evde sürekli tekstil sektörüyle ilgili konuşulduğunu söyleyen Güler, “Sanırım tekstilci olmamın en büyük nedenlerden biri budur” diyor.

Üniversitede aldığı eğitimin iş hayatında büyük faydasını gören Güler, üniversitenin insanın uzun süre içinde kaldığı kabuğundan çıkıp hayatı, insanları tanımaya başladığı önemli bir kurum olduğuna inanıyor. Temel eğitimden sonra bireylerin tercihleriyle devam ettiği, birey farkındalığının başladığı üniversitenin, gerek kültürel anlamda gerek vizyonunu ve bakış açısını çeşitlendirmesi açısından birçok fayda sağladığını söyleyen Güler, tekstil sektöründe insanların kendini iyi ifade etmesi gerektiğini, kendini ifade etmenin sıkça kullanılan bir araç olduğunu düşünüyor.

 

BİLGİ’de MBA yapacak

Bu sonbaharda BİLGİ’nin MBA programına katılmayı planlayan Güler, “Kumaş ve tekstil tozu yutan her insanın içinden bu sevgisinin çıkmayacağı ve tekstilden kopamayacağı söylenir. Gerçekten de öyle. Üniversite hayatım boyunca kısa aralıklarla Redstar’da geçirdiğim zamanlar daha sonra tam zamanlı olarak devam etti” diyor. Okul yıllarında Redstar’da harcadığı her gün, her mesainin bir hayat tecrübesi olarak zihnine kazındığını söyleyen Güler, mezuniyet öncesi yaşadığı bu staj dönemlerinin daha sonrasında sorumluluk almasında çok yardımcı olduğunu vurguluyor.

Üniversiteden mezun olduktan sonra da Redstar’da çalışmaya devam eden Güler, ilk iki sene pazarlama departmanında her kademede görev alır. Aile şirketi olması sebebiyle her konuya hakim olmak, her detayı en ince ayrıntısına kadar takip etmek gerektiğini dile getiren Güler, hem babası hem de amcası eğitime çok önem verdiği için, iki senenin sonunda Business English alanında kendini geliştirmek için Amerika’ya gider. Döndüğünde pazarlama departmanı sorumluluğunu alır. Bugün bu görev dışında Gülom Tekstil Yatırım Sanayi’deki yönetim kurulu üyeliği görevi de yürüten Güler, bu sonbaharda evleniyor.

 

Pazarlama alanında uzmanlaştı

İnsanlarla iç içe olmayı, onlara yakın durmayı ve birebir çalışma fırsatı bulmayı çok sevdiği için pazarlama alanında uzmanlaşmayı tercih eden Güler, kendini geliştirmek ve sektördeki gelişmeleri takip etmek için İTKİB’te çok sayıda kumaş, tasarım ve pazarlama eğitim seminerlerine katılır.

Eğitimle ilgili başlıca inandığı değerlerden birinin, “Çalıştığınız ve içinde bulunduğunuz kurum, size yol gösterecek çok önemli bir okuldur”  gerçeği olduğunu açıklayan Güler, insanların öncelikle yapmak istedikleri işe çok ciddi ve istikrarlı bir şekilde sarılması ve harcadıkları her dakikanın kendilerine yatırım olarak geri döneceğinden emin olması gerektiğini dile getiriyor.

“Hayata geçirilemeyen her bilgi sonunda ölmeye mahkumdur bu yüzden ben ve çalışma arkadaşlarım eğitimlerde edindiğimiz enformasyonu çalışma alanımızda hayata geçirmeye özen gösteriyoruz” diye konuşan Güler, bugün Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Müdürü olarak görev aldığı Redstar’da profesyonel anlamda dördüncü yılına girdiğini belirtiyor.

Buradaki görevini, “Çalıştığımız Avrupa ülkeleri ve Kuzey Amerika’dan gelen talepleri değerlendiriyorum, müşteri ilişkileri, satış ve pazarlamaya bakıyorum” diye anlatan Güler, Redstar’ın gerçek bir dünya markası olmasının önünde hiçbir engel olmadığına inanıyor. Bu amaç doğrultusunda bütün enerjisini, Redstar’ı bulunduğu noktadan bir adım öteye taşıyabilmek için harcıyor.

Tekstil sektöründe edindiği birikimini, üçüncü hatta dördüncü kuşaklara aktarmayı hedefleyen Güler, ailesinin bu anlamda kendisi için bir okul görevi gördüğünü, onlardan aldığı bu mirası, onlar kadar iyi taşıyabilmek ve bayrağı bir sonraki kuşağa aktarmak istiyor. İş dışında sık sık seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmeyi seven Güler, spor ve mutfak sanatlarıyla da ilgileniyor.

 

DÜN

OTTO SANTRAL

 

BUGÜN

ARMACİO ORTEGA GEANO

SUNSET

 

EN SON

AYLAK ADAM-YUSUF ATILGAN

GREAT GATSBY

MADRİD

Powered by Openmedia