Markaların, dijital medya çalışmalarını yürütüyor

Ömer İncioğlu / Reklamcılık 2007 / Yıldız Holding Dijital Medya ve Prodüksiyon Yöneticisi

Ülker, Çamlıca, Godiva, Alpella, Uno, Saka, İçim, Bizim, Sperfresh, Kellogs’un aralarında olduğu Yıldız Holding markalarının dijital süreçlerini yönetiyor.


Gençlik yıllarından beri dijital dünya ile iç içe yaşayan Ömer, dijitali medyayı sadece işi olarak değil, gündelik hayatının bir parçası olarak görür. Dijital medya konusunda çalışmaya direktörü Alkan Eraltan’ın yönlendirmesi ile başlar. “Kendisi medya sektörünün önde gelenlerinden ve dijitale en az geleneksel medya kadar önem veriyor. Medya departmanı içinde dijitalin ayrı bir disiplin olarak değerlendirilmesi vizyoner bir davranış” diye konuşan Ömer, üniversitede aldığı reklamcılık eğitiminin yaratıcı düşünme ve problem çözme yeteneğini geliştirdiğini söylüyor, iş hayatında sorunları hızlıca halletmek için buna ihtiyaç olduğunu düşünüyor. Pazarlama alanında Fransa’da Nice Sophia Antipolis üniversitesinde yüksek lisans yapan Ömer, yüksek lisans eğitiminde de özellikle uluslararası katılımın olduğu proje derslerinin oldukça verimli olduğunu belirterek, “Yurt dışında aldığım eğitim ve çalışma deneyimi beni kurumsal hayata hazırladı” diyor.

Lisedeyken çalışmaya başladı

Çalışma hayatına; Saint Joseph Fransız Lisesi’ndeki eğitiminin son yılından itibaren gençlik turizmi ve etkinlik yönetimi alanında atılan Ömer, üniversite yıllarında ortakları ile beraber kendi organizasyon ajansını kurar. Youth marketing üzerine uzmanlaşmış bir ajans olarak üniversitelilere yönelik gençlik turizmi, konser, parti ve festival organizasyonları ve etkinlikler düzeler. Ancak yüksek lisans için Fransa’ya gitmeden önce Türkiye’deki tüm faaliyetlerini sonlandırır. Mezuniyet öncesi çalışmanın en büyük faydalarından birinin kendi işini yapmanın ve kurumsal hayatın zorluklarını karşılaştırmalı olarak görmek olduğunu düşünen Ömer, üniversiteden mezun olduktan sonra, yüksek lisans için gittiği Güney Fransa’ya yerleşir, burada bir yandan eğitimine devam ederken bir yandan da JuniorSenior Reklam ve Danışmanlık şirketinde müşteri temsilci olarak görev alır. Avrupa’nın en prestijli su markası Evian’ın yeni kategori lansmanı için çalışır. Fransa’dan döndükten sonra askere gider. Askerden döndükten sonra 2009 yılında Yıldız Holding/Ülker’de işe başlar.

Mesleğinde pazarlama iletişiminin tüm disiplinlerinde kendini geliştiren Ömer, dijital medya, dijital prodüksiyon ve mobil alanda uzmanlaşır. “Yıldız Holding kendi rotasını çizen bir şirket, yabancı şirketler gibi yurtdışından gelen planları uygulamak yerine sürekli yenilikçi ve rekabetçi olma şansınız oluyor. Bu da size eşi benzeri olmayan bir tecrübe ve uzmanlaşma fırsatı yaratıyor” diyen Ömer, halen Yıldız Holding’nde Dijital Medya ve Prodüksiyon Yöneticisi görevini sürdürüyor.

Gijital medyanın başında

Yıldız Holding içinde Pazarlama Başkanlığı’na bağlı Pazarlama Hizmetleri Servisi Medya Satın Alma Departmanı’nda yaklaşık 2,5 yıldır çalışan Ömer, burada dijital medya bölümünün başında yer alıyor. Yıldız Holding’e bağlı gıda içi ve gıda dışı tüm markaların dijital medya, dijital prodüksiyon, mobil ve lisans satın almaları Ömer üzerinden ilerliyor. Ülker, Çamlıca, Godiva, Alpella, Uno, Saka, Café Crown, İçim, Bizim, Caribou, Superfresh, Kellogs, Ducros, Ömer’in ilgilendiği Yıldız Holding markalarından birkaçı.

Yıldız Holding’de çalışmaya başladıktan yaklaşık bir sene sonra Holding içinden 55 projenin katıldığı ‘Senenin Yıldızları’ proje yarışmasında birincilik ödülünü kazanan Ömer, bu proje ile Pazarlama Departmanı’na hizmet edecek; kurumsal hafıza ve dijital arşiv özelliği olan bir ‘Medya Portal’ini hayata geçirir. Halen aktif olarak kullanılan bu portalin, Ülker’in yaklaşık 70 senelik geçmişine ışık tuttuğunu ve kuruma katılan yeni profesyonellere geleceği planlamak için yardımcı olduğunu söyleyen Ömer, iş dışında fırsat buldukça yemek pişirmeyi seviyor. Dünyanın her mutfağından bir şeyler yapmaya çalışıyor. Favorisi İtalyan ve Uzak Doğu mutfağı. Güzel yemekler yiyip kilo almamak için her gün yüzmeye gayret gösteriyor. Seyahat etmek ve gittiği yerlerde öğrendiği yemekleri yapmaya çalışmak onun en büyük hobisi.

Powered by Openmedia