Şirketlere ve bireylere kişisel gelişim seminerleri veriyor

Gülnur Ünal / Televizyon Programcılığı ve Yapımcılığı-2007 / Yol Danışmanlık-Spiritüel Yaşam Koçu ve Danışman

İki yıl önce kişisel gelişim alanına yönelen gülnur şimdi şirketlere ve kurumlara kişisel gelişim, stres yönetimi, iletişim sorunları, zaman yönetim seminerleri veriyor. Bireylere ise yaşam koçluğu yapıyor.

Girişimci olmaya 2011 yılında karar veren Gülnur, “Tabii ki hayatımda yaşadığım bazı olaylar girişimci olmamı etkiledi. Ve bu konuda bana destek olan beni etkileyen biri de oldu.  Kendisi beni kişisel gelişim konularına girmem için çok heveslendirdi. Şimdi hayatıma bakıyorum ‘iyi ki de bu yola girmem için bana destek olmuş’ diyorum. O insan hayatım boyunca benim için her zaman herkesten farklı olacak” diyor.

2007 yılında BİLGİ’nin İletişim Fakültesi Televizyon Programcılığı ve Yapımcılığı bölümünden mezun olan Gülnur, BİLGİ’de okuduğu dönemin hayatının en güzel dönemlerinden biri olduğunu düşünüyor. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Pazarlama İletişimi programında master yapan Gülnur, masterda aldığı derslerde şirketleri incelediklerini söylüyor. BİLGİ’de iletişim okuyan biri olarak şirketlere seminer verirken bu eğitimden yararlandığını belirten Gülnur, yine şirketlere kişisel gelişim seminerleri veren biri olarak, o büyük şirketlerin işleyiş politikalarını bilmesi gerektiğini, onu da master programında öğrendiğini dile getiriyor.

Bu yüzden masterda öğrendiği bilgilerin işine çok yaradığını vurgulayan Gülnur, “Sonuçta lisansta iletişim okuyan ve iki senedir kişisel gelişimle uğraşan biri olarak bu açılardan bakınca master yapmam benim için gerekliydi” diyor.

 

Yurtdışında da eğitim aldı

Üniversitede okurken 2004 yılında ATV Haber Merkezi’nde muhabir olarak staj yapan Gülnur, bu stajın da iş hayatında mutlaka faydalarını gördüğünü ifade ediyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra ilk önce master yapan Gülnur, 2009  yılında Los Angeles’a gider ve Kaliforniya Üniversitesi’nden pazarlama ve psikoloji alanında dersler alır. 2010 yılında Türkiye’ye döner ve 2010-2011 yılları arasında özel bir kanalda kültür sanat programı sunar. Ardından kendinden başlayan bir kişisel gelişim süreciyle beraber spiritüel yaşam koçluğu üzerine 2011-2013 yılları arasında yurtiçi ve yurtdışında, Hamburg ve Londra gibi şehirlerde seminerlere ve eğitimlere katılır.

 

Şirketlere ve bireylere koçluk yapıyor

Bugün, Yol Danışmanlık’ta Spiritüel yaşam koçluğu ve danışmanlığı yapan Gülnur, 2011 yılından itibaren aldığı koçluk ve kişisel gelişim eğitimleriyle bu alana adım atar. Şimdi şirketlere ve kurumlara kişisel gelişim seminerleri veriyor, bireylere koçluk yapıyor. Şu sıralar  şirketlere ve kurumlara stres yönetimi, iletişim sorunları, zaman yönetimi  konuları üzerine seminerler veren Gülnur, “Şirketlere kişisel gelişim seminerleri vermenin yanı sıra  bireylere değişim, oluşum yolculuklarında koçluk hizmeti veriyorum. Bunlara ek olarak  bireylere kuantum terapiyle bilinçaltı temizliği uyguluyorum. Bilinçaltı temizliği (kişinin çocukluktan beri kişiliğinde oluşan yanlış kodların temizlenmesi) de yapıyorum” diyerek yaptığı işle ilgili bilgi veriyor.

Gerek verdiği seminerlerde gerekse bireylerle yaptığı koçluk seanslarında bireylerin hayatlarına ışık tutmaya çalıştığına dikkat çeken Gülnur, onların özellikle hayatlarında kendileriyle ilgili fark etmedikleri özelliklerini, yeteneklerini fark etmelerini sağlamaya çalışıyor. İçlerinde çözemedikleri problemleri rahatça anlatabilmelerini sağlamaya çalışıyor.

 

İnsanları, onları dinlemeyi seviyor

Bu işte kişilik özellikleri sayesinde başarılı olduğunu ve başarıda bunun çok önemli bir rol oynadığını belirten Gülnur, insanları çok sevdiğini, onları dinlemeye özen gösterdiğini, samimi ve içten olduğunu dile getiriyor. Mesleğiyle ilgili en büyük hedeflerinden birini; “Ne kadar çok insana ulaşabilirsem o kadar insana ışık yakabilirim. Bunun için zamanla daha çok insana ulaşabilmek istiyorum” diye açıklıyor.

Kendisi gibi girişimci olmak ve bu alana yönelmek isteyenlere de şunları söylüyor: “Koçluk ilişkisi karşılıklı güvene dayalı bir ilişkidir o yüzden özellikle güven konusuna dikkat edilmelidir. Her şeyden önce kendimizde gelişime açık olmalıyız çünkü kendimize yardımcı olabildiğimiz sürece insanlara yardımcı olabiliyoruz.”

 

DÜN

GALİP İSEN

SANTRAL İSTANBUL STARBUCKS

 

BUGÜN

LOUİSE HAY

MİA MENSA

 

EN SON

DÜRÜST OLMAMANIN ARDINDAKİ GERÇEK

GÜNLERİN KÖPÜĞÜ

LONDRA

 

Powered by Openmedia